Otomobil

Peugeot logo değiştirdi! Yeni logo daha vahşi görünüyor!

Otomobil devi Peugeot uzun bir süreden sonra logosunda büyük değişikliğe gitti. Yeni Peugeot logosu daha vahşi görünüyor.


Büyük firmaların logolarını değiştirdiği bir yıla şahitlik ediyoruz. Bugün bu firmalara otomobil devi Peugeot da katıldı. Peugeot, 1850 yılından bu zamana kadar 10 farklı logo ile karşımıza çıkmıştı. Ancak bu logolar dönemin tasarım anlayışı ile geliştirildiğinden çağımızda sırıtmaya başlamıştı. Peugeot da büyük bir karar alarak daha flat tasarıma sahip olan ve daha vahşi görünen yeni logosunu duyurdu.

İlk olarak önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan yeni Peugeot 308 modelinde kullanılacak agresif ve güçlü görünen bu logo, rakiplerine adeta göz dağı veriyor diyebiliriz.

Fransız otomobil devinin logo geçmişine bakacak olursak, başlangıçta bir ok üzerinde yürüyen bir aslan olan şirketin logosu, Peugeot'nun testere bıçaklarının hızını, gücünü ve esnekliğini sembolize ediyordu. Otomobil ve motosiklet şirketi ve bisiklet şirketi 1926'da yollarını ayırdı. Bu ayrılmadan sonra logoda büyük çaplı değişiklikler yapıldı. 

2010 yılından bu zamana kadar aynı logoyu kullanan Peugeot yeni logosu ile hem daha sade hem de daha vahşi bir görünüm sunacak. Oldukça hoş görünen bu logo siyah zemin üzerine inşaa ediliyor.

Peugeot

Peki, siz Peugeot'nun yeni logosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Eski logo mu yoksa yeni logo mu daha güzel? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
:)
Porsche ve Lamborghini'nin logolarından farksız. Gayet sade ve güzel duruyor, göze batmıyor. Ayrıca araç üzerine basıldığında aracı daha klas ve zengin gösterir. Kullanılabilir bir logo olmuş bence. Ellerine sağlık.
Cevapla
Vahşi
Ben beğendim daha klas olmuş
Cevapla
Tuncay
Tişört amblemine benzetmiş.
Cevapla
Hüseyin
Premium marka izlenimi vermiş
Cevapla
Musa
Nacizane fikrim eskisi daha güzeldi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.