Otomobil

Porsche Otonom Otomobil Üretecek mi?

Porsche'nin otonom araçlar hakkındaki düşünceleri ortaya çıktı

Porsche Otonom Otomobil Üretecek mi?

Otonom araçlar son dönemin en dikkat çeken teknolojik gelişmelerinden biri oldu. Google, Volvo, Ford derken çok sayıda büyük otomobil üreticisi ve teknoloji şirketi bu konuda yatırımlar yapmaya başladı. Peki üst düzey otomobilleriyle tanınan Porsche, bu konuda ne düşünüyor? Yol haritalarında otonom araç projesi var mı?

1454416095_porsche-otonom-1.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Porsche'nin CEO'su Oliver Blume, bu konuya farklı bir açından yaklaştı. Teknolojinin otomobiller için kaçınılmaz olduğunu belirten Blume, Porsche olarak otonom araç üretimi fikrine sıcak bakmadıklarını dile getirdi. Porsche marka araç alanların otomobillerini kendiler sürüp, bu deneyimi yaşamak istediğini, otonom araçlarda ise bu zevkten mahrum kalacaklarını düşündükleri için otonom üretimine sıcak bakmadıklarını ifade etti.

Benzer bir açıklama da Lamborghini'den geldi. Süper lüks otomobiller üreten Lamborghini'de çok aksi bir durum oluşmadığı takdirde otonom araç üretimi yapmayı planlamıyor. 

 
 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.