Porsche yeni amiral gemisi 911 Carrera T modelini tanıttı - Page 1

Porsche, 911 Carrera T ile 911 ailesine yeni bir isim daha ekliyor. "T" harfini “touring” kelimesinden alan hafif spor modeller, son derece sportif donanımlarla sade bir sürüş deneyimi sunuyor. Standart 7 ileri manuel vitese sahip model, isteğe bağlı 8 ileri PDK şanzıman ile de gelebiliyor. Yeni 911 Carrera T’nin 10 mm alçaltılmış ve yalıtımı azaltılmış PASM spor süspansiyonu, saflık ve heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. Bu farkı virajlı dağ yollarında hissedebilirsiniz, hatta duyabilirsiniz. Altı silindirli boksör tipi motorun sesi, artık aracın içinden daha da çarpıcı bir şekilde duyuluyor. 

Porsche yeni amiral gemisi 911 Carrera T modelini tanıttı - Page 2

PASM spor süspansiyon ve Sport Chrono paketi ile standart donanım


Yeni 911 Carrera T modeli 911 Carrera ile 911 Carrera S arasında konumlanıyor. 283 kW (385 PS) güç ve 450 Nm tork kapasitesine sahip olan Carrera T'nin çift turbo motoru ile otomobil sıfırdan 100 km/sa hıza 4,5 saniyede çıkarak 291 km/sa azami hıza ulaşabiliyor. Manuel şanzımanlı Carrera S'nin standart donanımı, mekanik arka diferansiyel kilidine sahip Porsche Tork Yönlendirme (PTV) ile güçlendirilmiş. 911 Carrera T modelinde Sport Chrono paketi ve PASM spor süspansiyon (-10 mm) standart olarak sunuluyor. Bu özelliklerin 385 PS motor ile birlikte sunulduğu tek araç, Carrera T. 911 Carrera S ile ise aynı özellikler opsiyonel olarak sunuluyor. Carrera T, talep üzerine, normalde Carrera S ve üstü modellerde bulunan opsiyonel arka aks yönlendirme işleviyle de sipariş edilebiliyor.

Porsche yeni amiral gemisi 911 Carrera T modelini tanıttı - Page 3

Önde ve arkada sırasıyla 20 ve 21 inç Titanyum Grisi Carrera S jantlar ve 245/35 (ön) ve 305/30 (arka) ebatlı lastikler, T’ye özgü donanım özellikleri arasında yer alıyor. 911 Carrera T ayrıca standart olarak GT spor direksiyon, spor egzoz sistemi ve Sports Seats Plus (dört yönlü, elektrikli) donanımına sahip. Yalnızca 1.470 kg ağırlığındaki manuel şanzımanlı 911 Carrera T, giriş seviyesi motora sahip en hafif 911 serisi aracı ve standart sekiz vitesli PDK'ya sahip 911 Carrera'dan 35 kg daha hafif. 911 Carrera'da manuel şanzıman yer almıyor. Arka koltukları kaldırmanın yanı sıra, hafif cam ve hafif akü ile ağırlık daha da azaltılmış.

Porsche yeni amiral gemisi 911 Carrera T modelini tanıttı - Page 4

İç ve dış tasarımda özel ayrıntılar


Porsche 911 Carrera T, dış tasarımda Koyu Gri vurgu detayları ile model serisinin geri kalanından ayrılıyor. Dış aynalardaki üst ve alt kaplamalar, yeni kapı logoları ve arka logolar, arka kapak ızgarasındaki kaplama şeritleri gibi kontrast unsurlar Akik Grisi renginde. Ön camın üst kısmı da gri tonunda. Spor egzoz sisteminin egzoz boruları parlak siyah renkte. Tüm bu özellikler, yeni 911 Carrera T'ye daha da dışa dönük ve dinamik bir görünüm kazandırıyor. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.