Otomobil

Porsche'nin yeni modelleri Apple CarPlay ile gelebilir!

Porsche'nin yeni modellerinin Apple'ın CarPlay teknolojisine sahip olacağı iddia ediliyor.

Porsche'nin yeni modelleri Apple CarPlay ile gelebilir!

iOS kullanıyorsunuz ve bir Porsche almayı planlıyorsunuz ancak,  aynı zamanda eğlence sisteminde de en son teknolojiyi kullanmak istiyorum diyorsanız size iyi haberimiz var.

Porsche'nin yenil nesil modellerine Apple'ın CarPlay teknolojisinin entegre edileceği iddia edildi. İki şirketten de hiçbir resmi duyuru bulunmuyor ancak, Apple'ın CarPlay web sitesinde yapılan güncellemede Apple ile Porsche'nin sürpriz bir ortaklık duyurusunda bulunacağı belirtiliyor.

1429522329_img20150420121950.jpg

Porsche diğer otomobil üreticileri Audi, Ferrari gibi otomotiv devlerinin Apple'ın CarPlay sistemini kendi araçlarında kullanmak için hazırda beklediğini biliyor. Ayrıca şirket otomobillerinde kullanılmak üzere "Porsche İletişim Yönetimi" olarak adlandırılan kendi bilgi-eğlence birimi üzerinde çalışıyor. Porsche'nin ilginç projesi, sistemin veri tabanında saklanan verilere dayanıyor ve hız sınırı göstergesi, GPS navigasyon özelliklerinin yanı sıra, daha gelişmiş kapsamlı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Dediğimiz gibi Porsche bu güne kadar önemli bir zamanını ve kaynağını kendi sistemine harcamış durumda. İlk bakışta bu ortaklığın olamayacağı düşünülsede daha geniş bir kitleye hitap etmeyi planlayan Porshe'nin gelecekteki modellerine CarPlay sistemini entegre etmeyi düşünebilir.

Apple'ın CarPlay sistemine benzer bir sistemi de Google başlatmış durumda. Android Auto olarak adlandırılan sistem, iOS ve Android cihazlar arasındaki rekabeti şimdilerde otomotiv sektörüne taşımış bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.