Qualcomm TOGG'a rakip oldu! TOGG Sedan benzeri modelini tanıttı!

Dünyanın en önemli mobil işlemci üreticilerinden Qualcomm, teknolojilerini gösterebilmek için geliştirdiği konsept aracını CES 2023’de görücüye çıkarttı.

Qualcomm TOGG'a rakip oldu! TOGG Sedan benzeri modelini tanıttı!

Akıllı telefon sektörünün gelişmesi birçok pazarın gelişimini de doğrudan etkiledi ki bunların başında mobil işlemci sektörü geliyor. Her ne kadar sektörde birçok farklı firma olsa da bu pazarın en büyük payını Qualcomm ve MediaTek alıyor. Bu iki isimden hangisinin daha önde olduğu yıllardır sorulan ancak net bir yanıt alınamayan bir soru olarak varlığını korurken, Amerikalı teknoloji devi Qualcomm rekabette kendisini öne taşıyacak çok önemli bir adım attı.

Şirket tarafından CES 2023 fuarında tanıtılan yeni konsept araca baktığımız zaman, gerek ters yönde açılan kapıları, gerek keskin hatları gerekse de büyük tekerlekleriyle karşımızda oldukça şık bir araç durduğunu görüyoruz.

Qualcomm TOGG'a rakip oldu! TOGG Sedan benzeri modelini tanıttı! - Resim : 1

Qualcomm TOGG'a rakip oldu! TOGG Sedan benzeri modelini tanıttı!

Ancak hemen belirtmek gerekir ki bu araç Qualcomm tarafından geliştirilmiş konsept bir model ve hiçbir zaman üretime konu olmayacak. Bunu biz söylemiyoruz, doğrudan Qualcomm’un kendisi söylüyor. Peki şirket hiç piyasaya sürmeyeceği bir aracı neden tasarlayıp tanıttı? Tabi ki içerisinde bulunan Qualcomm marka çiplerin kabiliyetlerini gösterebilmek için.

Aracın ön tarafını boydan boya kaplayan dokunmatik panel ise bu çiplerin neler yapabileceğini fazlasıyla gösteriyor. Öyle ki geleneksel ön panellerin aksine bu konsept araçta bulunan ekran, ön yolcu koltuğunun önüne kadar uzanıyor ve seyir halinde yolcunun sürücüden bağımsız olarak vakit geçirebilmesine imkan tanıyor. Bakalım Qualcomm’un bu süper teknolojilerini kullanan ilk marka ve model hangi şanslı isim olacak?