Otomobil

Renault da logo değiştirdi! İşte yeni logo!

Logo değiştiren otomobil markaları arasına Fransa merkezli üretici Renault da katıldı. İşte markanın yenilenmiş logosu!


Otomotiv sektörünün en önemli üyelerinden birisi olan Renault, değişmeye devam ediyor. Ülkemizin en çok tercih edilen otomobil markalarından birisi olan Fransa merkezli üretici, çok konuşulacak bir karara daha imza attı. Buna göre şirket son dönemin modasına ayak uydurarak logo değiştiren otomobil markaları kervanına katılmış oldu. Ortaya çıkan detaylara göre Renault yeni logosunu ilk kez 2022 yılında kullanacak ve bu logo 2024 yılı itibari ile markanın tüm otomobillerinde kullanılmış olacak.

Renault da logo değiştirdi! İşte yeni logo!

Bildiğiniz gibi daha önce Japonya merkezli otomobil üreticisi Toyota'nın yanı sıra Nissan, Maserati, BMW, Peugeot gibi markalar da logolarını değiştirme kararı almıştı. Şimdiyse ürettiği otomobiller ile ülkemizde de önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olan Renault logo değişimine gitti. Elektrikli araç üretimine de önem veren markanın yeni logosu bundan yalnızca birkaç ay önce Renault 5 olarak isimlendirilen konsept araçta ortaya çıkmıştı. Bahsi geçen lansmanda logoya dair herhangi bir açıklama yapmayan marka yetkilileri, sonunda haberi resmi ağızlardan doğrulayan bir açıklama yaptı.

Peki Renault, yeni logosunu ilk kez hangi aracında kullanacak? Bu sorunun cevabı henüz netlik kazanmasa da beklentiler Megane'ın elektrikli versiyonunu işaret ediyor. Şirket bu konuda şimdiye kadar 8 kez değişime gitmişti. Yani bu, Renault tarafından düzenlenen 9. logo. Son güncellemenin ise 2015 yılında yapıldığını belirtmiş olalım. Peki sizce yeni logo güzel olmuş mu? Düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Yorumcu
Bence eskisi daha şık ama buda göze hoş geliyor. Fakat en iyileri bence Mercedes ve Ferrari.
Cevapla
cdszvbfd47
aynısı bir farkı yok ki fordun arması daha güzel
Cevapla
asdfqew
Arkadaş kör müsün değişmiş işte
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
HAYIR EN GÜZEL LOGO "DALMATİNER, POODLESS, BMW VE AUDİ'NİN Kİ.
Yandex User
Eskisine göre farkı yok ama güzele benziyor
Cevapla
31 sjsj
bu renonun eski logosu değil mi
Cevapla
F.B.
Neden gerek görülmüş ki?..
Cevapla
abuzer
yenilik için ?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.