Alçak ve düz bir profile sahip olan Alpine, yuvarlatılmış bir kaputa sahip. Otomobilin ön kısmına dört adet yuvarlak tasarımlı lamba yerleştirilmiş ve kabartılan çamurluklar araca kaslı bir görünüm kazandırmış. Ayrıca Renault logosu yerine 'Alpine' yazısı tercih edilmiş.

Jantlarda ise, son yıllarda popüler olan elmas şeklinden yola çıkılmış. Çamurluklara ise A110 modeline ithafen 'A' harfi kondurulmuş.

Kaslı görünüm aracın arka tarafına da yansıtılmış ve burada kullanılan hava giriş kanallarıyla motorun daha hızlı soğuması hedeflenmiş. Stopda ise 'X' şekilli lambalar kullanılmış. Arka camda da yine A110 modeline gönderme yapılarak nostalji önde tutulmuş.

Alpine'in iç kısmı zıtlık üzerinden tasarlanmış. Yine alüminyum detaylara geniş yer verilmiş. Hem kapı eşiğinde, hem de direksiyonda bu materyal kendine yer bulmuş. Direksiyonun iki yanında 'F1 şanzıman' diye tabir edilen, vites değiştirmeye yarayan iki kulakçık yer alıyor. Orta konsol ise deri ve alüminyum kullanılarak inşa edilmiş. Düğmelerin tasarımı da bir uçak kokpitini hatırlatıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.