Otomobil fiyatlarının artmasıyla birlikte satışlar da durma noktasına geldi. Bu durumun temel nedeni ise sizlerin de tahmin edebileceği üzere yüksek fiyat etiketleri. Genel olarak asgari ücretle çalışan birisinin sıfır otomobil alması neredeyse imkansıza yakın bir hal almış durumda.

Hali hazırda en ucuz sıfır otomobillerden birisi de Renault Clio. Fakat fiyatlara baktığımızda en ucuz Clio da 310 bin TL civarında bir etikete sahip. Aynı şekilde Taliant da Renault’un en ucuz modelleri arasında yer alıyor. Onun fiyatları ise Clio’dan bile yüksek.

Fakat önümüzdeki süreçte Taliant, Renault’un en ucuz otomobili olabilir. Nasıl mı? Bilindiği üzere Taliant modelinde 3 farklı donanım seçeneği bulunuyor. Joy Sce, Joy Turbo X-tronic ve Touch Turbo X-tronic.

Lakin önümüzdeki süreçte bu üç donanım seçeneğine yeni bir tane daha eklenebilir. Sızdırılan bilgilere göre Renault özellikle Asya pazarı için daha düşük bir Taliant modeli için kolları sıvamış durumda.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.