Renault Twizy özellikleri ve satış fiyatı - Page 1

Ama ben minik bir otomobil demeyi tercih ediyorum. Twizy yüzde yüz elektrikli. Twizy’nin ön kısmında bulunan ve 3 metre uzayabilen kablosuyla herhangi bir 220 V prizde 3.5 saatte şarj edebiliyorsunuz. Üstelik bu faturaya yaklaşık 2.5 TL gibi bir rakam olarak yansıyor.(Aralık 2015 fiyatlarına göre vergi vs eklenmeden verilmiş yaklaşık fiyattır.)

Renault Twizy özellikleri ve satış fiyatı - Page 2

Dolu batarya ile 100 km menziliniz var. Ancak kullanıma göre biraz kısalabiliyor. Trafikte endişe etmenize gerek yok yani frene basınca kendisini çok minik bir miktarda olsa reşarj ediyor. Şu anki şartlarda 2.5 tl ile 100 km mesafe gidebilmek ve bunu çevreyi hiç kirletmeden yapabilmek otomobilin size verdiği enerjiyi katlıyor diyebilirim.

Renault Twizy özellikleri ve satış fiyatı - Page 3

Twizy otomatik gösterge ekranında kalan menzilinizi görebiliyorsunuz. Ekranda birde sürüşe hazır olduğunu gösteren ‘GO’ uyarısının yanıyor olması gerekiyor. Araç çalışırken hiç ses çıkarmadığı için gitmeye hazır olduğunuzu buradan anlıyorsunuz. Direksiyonun iki yanında biri kilitli olan torpido gözleri bulunuyor.

Renault Twizy özellikleri ve satış fiyatı - Page 4

Twizy 2 kişilik yani sürüşlerinizi bir misafirinizle paylaşabilirsiniz. Ancak emin olun misafir sıranız çok uzun olacak. Önlü arkalı bir oturma düzeni var, böyle bir araç için oldukça rahat olduğunu söyleyebilirim arkada ve önde emniyet kemeri var ayrıca önce sürücü için airbag bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.