Renault’tan 367 bin TL’ye elektrikli otomobil! - Page 1

Türkiye'de otomobil fiyatlarında uzun süredir ciddi bir artış söz konusu. Artık iyi bir araç almak için en az 400 bin TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor. Korona virüs ile başlayan bu kriz hali dünyada genel olarak hiperenflasyona yol açtı.

Renault’tan 367 bin TL’ye elektrikli otomobil! - Page 2

Ülkemizde sürekli değişen dolar kuru ve artan enflasyon bir de global anlamda çip kıtlığı ile birleşince yeni bir araç almak neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Durum böyleyken bir yandan da elektrikli otomobiller gelmeye başlıyor.

Renault’tan 367 bin TL’ye elektrikli otomobil! - Page 3

Artan fiyatlar sebebiyle artık giriş segmentindeki otomobiller bile ciddi fiyatlarda satılıyor. Çevreye verilen zararı da hesaba katarsak elektrikli otomobiller normal otomobillere kıyasla daha karlı görünüyor diyebiliriz.

Renault’tan 367 bin TL’ye elektrikli otomobil! - Page 4

Bu kapsamda köklü otomobil markası Renault da kendi elektrikli otomobilini Türkiye pazarına getirmeyi hedefliyor. Renault Twizy olarak adlandırılacak aracın özelliklerine gelin bir bakalım.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.