Batman, Ferrari’nin 500 km/s hıza ulaşan bu canavarını siyaha boyayıp kullanmak isteyecektir. Bu modelin Ferrari tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmayacağı ise kesin! İnsanda 300 km’nin üzeri farklı duygular uyandırırken, 500 km’nin heyecanını düşünemiyorum bile. Dilerseniz ünlü İtalyan tasarımcı Adriano Raeli tarafından Ferrari için tasarlanan, dünyanın en hızlı otomobilleri arasında yer alan bu modele birlikte göz atalım.

Ferrari F80 modeli bir konsept araç olup, birçok otomobil uzmanı ve hayranı tarafından oldukça çekici bir araba olarak kabul görmektedir. Eğer Ferrari bu modeli zenginlere özel lüks hibrid arabalar arasında yer alan LaFerrari modelini örnek alarak tasarlamış olmasaydı, o zaman bu araç gelmiş geçmiş en yaratıcı fikirlerden biri olabilirdi.

En son Ferrari konsept serisinin üretileceği zaten bir süre önce belirtilmişti. Şirketin amiral gemisi KERS sistemi ile birleştirilen Ferrari’nin dünyaca ünlü işçiliği tarafından muhteşem bir konsept araba geliştirildi. Ferrari’nin şık ve yüksek performanslı spor araba üretmek için olan susuzluğu, 1200 beygir gücüne sahip bu otomobil ile biraz da olsa giderilecek gibi görünüyor.

F80 Consept modelinin Adriano Raeli tarafından tasarlanıp üretildiğinden bahsetmiştik. LaFerrari ve Enzo modelleri ile benzer olan F80 modeline özellikle keskin burun, agresif ve uzun arka kasa gibi önceki modellere ait birçok tasarım özellikleri uyarlanmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.