Otomobil

Sağlamlığı ile nam salan Audi’nin karizması bu kazayla fena halde çizildi

Otomobil dünyasının ağır toplarından biri olan ve bugüne kadar “Alman” felsefesi gereği sağlamlığın sembollerinden biri olarak kabul edilen Audi, karıştığı bir kaza ile kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Sağlamlığı ile nam salan Audi’nin karizması bu kazayla fena halde çizildi

Otomobil dünyasında pek çok farklı kategorizasyon yöntemi vardır. En hızlı araçlar, en güçlü araçlar, en pahalı araçlar ve bu haberimizin de konusu olan en sağlam araçlar gibi listeler bu kategorilerden bazılarıdır. İşte kendine sağlam bir araba almak isteyenlerin Volvo’dan sonra aklına gelecek ilk isimlerden biri olan Audi’nin popüler elektrikli modeli e-tron Kanada’da bir kazaya karıştı.

Aslında buraya kadar her şey normal. Hatta kazanın büyüklüğüne ve oluşum şekline bakıldığında, yukarıda görüldüğü gibi Audi e-tron’un aldığı hasar da son derece normal. Ancak normal olmayan şeyi aşağıdaki karede görebilirsiniz. Evet o gördüğünüz şey aracın bataryası ve araçtan metrelerce uzağa savrulmuş bir şekilde duruyor.

Sağlamlığı ile nam salan Audi’nin karizması bu kazayla fena halde çizildi - Resim : 1

Sağlamlığı ile nam salan Audi’nin karizması bu kazayla fena halde çizildi

Normal şartlar altında ne olursa olsun araçtan ayrılmaması gereken bu parçanın kaza anında araçtan metrelerce uzağa savrulması, Audi e-tron için son derece olumsuz bir izlenim oldu. Nitekim bu bataryaları telefonlardaki bataryalarla karıştırmamak lazım. Her biri yüzlerce kilogram ağırlığında olan bu bataryaların bazıları araçların toplam ağırlığının 1/3’üne kadar ulaşabilmekte. Tabi böyle olunca da olası bir güvenlik açığına mahal vermemek için bu parçaların araca sıkı sıkıya sabitlenmesi gerekmekte. İşte bu yüzden Kanada’da yaşanan bu kaza sonucu bataryanın yola savrulması genel bir probleme mi yoksa yalnızca bu kazaya ilişkin bir soruna mı işaret ediyor, şimdi bu sorunun yanıtı aranacak.

Yorumlar
Bremen mızıkacısı
Kazalarda herşey olabilir, bu durum darbenin nereden alındığına bağlıdır. Ayrıca patlama ve alev alma gibi büyük risk taşıyan bir parçanın kazazedeler açısından belli bir mesafe uzağa gitmesi daha uygun değil midir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.