Otomobil

Samsung sürücüsüz otomobiller için BMW ile çalışacak

Samsung, BMW ile birlikte çalışarak sürücüsüz otomobiller için cihazlar ve yazılımlar üretecek.

Samsung sürücüsüz otomobiller için BMW ile çalışacak

Samsung sürücüsüz otomobiller üzerine yoğunlaşacak bir ekip kurduğunu ve bu ekibin sadece otomotiv sektörü üzerinde faaliyet göstereceğini duyurmuştu ancak şirketin sürücüsüz otomobil alanında nasıl bir adım atacağına ilişkin bilgi bulunmuyordu. Birçok kişi Samsung'un da sürücüsüz otomobil üreteceğini düşünse de ortaya çıkan son bilgilere göre Samsung, Google gibi sürücüsüz araçlar üretmek yerine bu araçlarda ihtiyaç duyulan cihazlar ve yazılımlar üzerinde çalışacak.

1451324339_surucusuz-otomobil-bmw.jpg

Business Korea portalında paylaşılan rapora göre Samsung, sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışan diğer bir marka olan otomotiv üreticisi BMW ile ortak faaliyetler yürütecek. Bu rapora ilişkin olarak Samsung ve BMW'nin işbirliğiyle araç yazılımının Samsung tarafından geliştileceği ve araçların BMW üretimi olacağı öngörülüyor. 

Ayrıca Samsung ile Panasonic'in beraber sürücüsüz otomobiller için bir akıllı sanal asistan geliştirdiği de biliniyor. Bu asistan araçlardaki yolculara hava durumu, yol bilgisi, zaman ve diğer pek çok konuda bilgi verecek. Anlaşılan o ki Samsung sürücüsüz otomobiller alanında kendi aracını üretmese bile oldukça önemli bir yer edinmeyi hedefliyor. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.