Satışa sunulmaya başlamasıyla Norveç'te 5 hidrojen istasyonu kurulacak ve yerel tedarikçiler 2020'de buna 20 istasyon daha ekleyecek. Ayrıca, 2018-2029 Ulusal Taşımacılık Planı arasında hidrojen istasyonlarına öncelik verilmesi bekleniyor.

Toyota Mirai müşterileri de diğer elektrikli araç kullanıcıları gibi vergi, satın alımlarda teşvik, otobüs yollarını kullanım ve ücretsiz otoyol kullanımı avantajlarından yararlanacak.

Norveç gibi İsveç'te de satılmaya başlanacak Mirai için hidrojen istasyonları kuruldu. Ayrıca İsveç'te hidrojen yüzde 100 yenilenebilir enerji olarak üretilebiliyor. Toyota'nın, Mirai'nin İsveç pazarına girmesiyle hidrojen yatırımlarını hızlandırması bekleniyor.

Ayrıca, Toyota'nın bu pazarlara girmesiyle 2017'de yılda 3 bin, 2020'de de yılda 30 bin Mirai satmayı hedefliyor. Aracın kullanımı sırasında su buharından başka herhangi bir salınımı olmamasıyla Toyota, 2050'de, karbondioksit emisyonunu yüzde 90 düşürmeyi hedefliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.