Sıfır otomobil almayı düşünenler müjde! 1 Ocak’ı bekleyin!

ÖTV düzenlemesi ile birlikte sıfır otomobil fiyatlarında önemli düşüşler yaşanmıştı. Şimdi ise uygun faizli bir kredinin gelmesi bekleniyor. İşte konunun detayları.

Sıfır otomobil almayı düşünenler müjde! 1 Ocak’ı bekleyin!

Eğer şu sıralar sıfır bir otomobil almayı düşünüyorsanız, lakin bunun için yeterli kaynağınız yoksa yeni yılla birlikte bu kaynağa erişmeniz mümkün hale gelebilir. Nasıl mı? İşte ayrıntılar.

2023 Türkiye açısından önemli bir yıl olacak. Hem Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız, hem de seçime gideceğiz. Bu sene yaşanacak olan seçimlerde rekabet üst düzeyde olacak. Bu sebepten ötürü halkın hükümetten beklentileri yüksek.

Öncelikli beklenti elbette asgari ücretin hatırı sayılır seviyede arttırılması. İkinci büyük beklenti ise düşen faiz oranlarının ciddi anlamda kredilere yansıtılması. Malum, faiz oranı tek haneli rakamlara düşmüş olmasına rağmen, bankalar bunu verdikleri kredilere yansıtmıyorlar.

Sıfır otomobil almayı düşünenler müjde! 1 Ocak’ı bekleyin!

Sızdırılan bilgilere göre 1 Ocak itibariyle krediler tarafında da önemli bir yapılanmaya gidilecek. Hükümetin bu noktada 2 hedefi var. Ev ve otomobil. Kamu bankalarının önderliğinde 0.89’dan başlayan oranlarla konut kredilerinin verileceği belirtiliyor.

Aynı şekilde sıfır otomobil için de bir kredi sürprizi yolda. Düşük oranlı kredi ile sıfır otomobil sahibi olmak mümkün olacak. Fakat bu kredi paketinin TOGG’un ön sipariş dönemine yani Şubat ayına kalması da muhtemel. Sonuç olarak 1 Ocak’a iki haftadan az bir süre kaldı. Bekleyip göreceğiz.