Otomobil

Sıfır otomobil almayı düşünenler müjde! 1 Ocak’ı bekleyin!

ÖTV düzenlemesi ile birlikte sıfır otomobil fiyatlarında önemli düşüşler yaşanmıştı. Şimdi ise uygun faizli bir kredinin gelmesi bekleniyor. İşte konunun detayları.

Sıfır otomobil almayı düşünenler müjde! 1 Ocak’ı bekleyin!

Eğer şu sıralar sıfır bir otomobil almayı düşünüyorsanız, lakin bunun için yeterli kaynağınız yoksa yeni yılla birlikte bu kaynağa erişmeniz mümkün hale gelebilir. Nasıl mı? İşte ayrıntılar.

2023 Türkiye açısından önemli bir yıl olacak. Hem Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız, hem de seçime gideceğiz. Bu sene yaşanacak olan seçimlerde rekabet üst düzeyde olacak. Bu sebepten ötürü halkın hükümetten beklentileri yüksek.

Öncelikli beklenti elbette asgari ücretin hatırı sayılır seviyede arttırılması. İkinci büyük beklenti ise düşen faiz oranlarının ciddi anlamda kredilere yansıtılması. Malum, faiz oranı tek haneli rakamlara düşmüş olmasına rağmen, bankalar bunu verdikleri kredilere yansıtmıyorlar.

Sıfır otomobil almayı düşünenler müjde! 1 Ocak’ı bekleyin!

Sızdırılan bilgilere göre 1 Ocak itibariyle krediler tarafında da önemli bir yapılanmaya gidilecek. Hükümetin bu noktada 2 hedefi var. Ev ve otomobil. Kamu bankalarının önderliğinde 0.89’dan başlayan oranlarla konut kredilerinin verileceği belirtiliyor.

Aynı şekilde sıfır otomobil için de bir kredi sürprizi yolda. Düşük oranlı kredi ile sıfır otomobil sahibi olmak mümkün olacak. Fakat bu kredi paketinin TOGG’un ön sipariş dönemine yani Şubat ayına kalması da muhtemel. Sonuç olarak 1 Ocak’a iki haftadan az bir süre kaldı. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Bilinmiyor
Arkadaşlar matrah indirimi falan dümen matrah indirimi olan araçlar yine ay sonu gelmeden zamlandı örnek hyundai bunların Allah belasını hoca selasını versin bıktım lanet ettim bu ülkenin çıkarcı insanlarından
Cevapla
mehmet
seçime yakın para bas krediyi düşür ortalıkta para bol olsun ev araba alanları borçlandır sonrada deki ben gidersem bakın istikrarsızlık olur korkut milleti korkan vatandaşta sana oy versin güzel plan
Cevapla
mehmet
versinnde görün bakalım fiyatları nasıl artıyor evin arabanın , asgari ücret artsın 10 bin olsun ama 2 ay sonrada her şey ikiye katlanınca ne olacak ?
Cevapla
Konya lı Ramazan
Ötv matrahını sıfır araç alımlarında devletimiz 1 Aralık ta düşürmüştü ama 20 Aralıkta aç gözü doymayan HYUNDAİ bayon Model araçların fiyatlarını matrah değişiminden önceki yüksek fiyatlara geri çıkarmış Sayın Cumhurbaşkanım Ötv matrah indirimi yapmayın çünkü indirim bu aç olan gözü doymayan hyundai gibi araç şirketlerine yarıyor Halkımıza yani bize değil biz yine yüksek fiyatlardan araba almaya çalışıyoruz.Lütfen matrahları artırın. İndirim yapmayın böylece şirketler kazanamaz devletimiz kazanır.
Cevapla
Vatandaş
Katilıyorum bizim insanlarımız aç gözlü doymaz çıkarcı bu ülkede maaşa zam gelir arkasına herşey kafasına göre yükselir önce devletin bu gibi satış yapan çıkarcılık yapan yerlere cezalar kesmesi lazım.Vatandaştan kamyon gibi vergi ceza alırlar ama böyle insanlar mallarına mal katarlar
Mehmet
Düşecek diye diye bekledik 50 bine focusa binecekken 50 bine şahine biniyoruz
Cevapla
Serkan
50 ye şahin varsa çok iyi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.