Otomobil

Sıfır otomobilde bu modellerden daha ucuzu yok!

ÖTV zammı sonrası, markaların en ucuz sıfır kilometre otomobillerini sizler için listeledik!

Sıfır otomobilde bu modellerden daha ucuzu yok! - Page 1

Bundan yaklaşık 3 hafta önce Cumhurbaşkanı kararıyla, cari açığa olumsuz etki eden otomobil ithalatının azaltılması, yerli üreticinin desteklenmesi için lüks ithal otomobillerde ÖTV oranı artırılmıştı.

ÖTV zammı ile ilgili bu karar, 31 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti ve sonrasında otomobil şirketleri sıfır otomobil fiyatlarını güncelleyerek yeni fiyatlarını sunmaya başladı.

Otomobil alımında ÖTV oranı ve matrahı değişmesi sonrasında deyim yerindeyse otomobil sektörünü karıştırdı. Zira güncellenen fiyatlar ile sıfır kilometre otomobil alma imkanı birçok kişi için oldukça zor bir hale geldi.

 Tabiki fiyatların artmasının sebebi sadece ÖTV zammı değil. Değişen kur oranları, pandemi, diğer vergiler, vs gibi birçok faktör sıfır otomobil fiyatlarının zamanla artmasına sebep oldu. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, güncel fiyatları ile alınabilecek en makul fiyata sahip otomobillerin olduğu listemize hep birlikte göz atalım.

Listemizi hazırlarken, fiyatları en ucuz olan otomobilden başlayıp, pahalıya doğru sıraladığımızı da ayrıca belirtelim.

İşte güncellenen yeni fiyatlar sonrasında markaların en ucuz modelleri;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.