Sıfır otomobillerde inanılmaz indirimler, liste fiyatının 400 bin TL altına veriyorlar

Yeni güvenlik yasası sıfır otomobillerde inanılmaz indirimler yapılmasına zemin hazırladı. Peki bu indirimler hangi modellerde geçerli. İşte tüm detaylar.

Hemen baştan belirtelim. Bahse konu modeller ve karşılanamayan güvenlik tedbirlerinden yukarıdaki videomuzda detaylı bir şekilde bahsettik.

Sıfır otomobillerde görmeye alışık olmadığımız indirimler söz konusu. Çok değil daha geçtiğimiz yıla kadar liste fiyatının üzerine 30 – 40 bin TL isteyen bayiler şimdilerde liste fiyatı üzerinden 300 bin TL hatta modeline göre 400 bin TL’ye yakın indirimler söz konusu. Peki ama neden?

Bir süredir zaten bayilerde çeşitli indirimler göze çarpıyordu. Şimdi ise bu indirimler bazı modellerde iyiden iyiye coşmuş durumda. Çünkü bu modeller yeni yasa sonrasında plaka tahsisi için gerekli şartları sağlamıyorlar.

Sıfır otomobillerde inanılmaz indirimler, liste fiyatının 400 bin TL altına veriyorlar

Yeni yasa sonrasında güvenlik tarafında bazı şartlar belirlendi. Zaten bu şartlardan yukarıdaki videoda detaylı bir şekilde bahsettik. İşte bazı markaların boş modelleri bu şartları karşılayamadıkları için plaka tahsisi söz konusu olmayacak. Başka bir değişle bu otomobiller sıfır olarak satılamayacak.

İşte bu sebepten ötürü otomobil bayileri de ellerindeki bu boş modelleri çıkarmak için muazzam indirimler uyguluyorlar. Bayileri aradığınızda liste fiyatının 200.000 hatta 300.000 TL altında fiyatlar teklif ediliyor.

Şunu belirtmemiz gerekiyor. Bu durum sadece sıfır otomobilleri kapsıyor. Yani ikinci el otomobillerde bu tarz bir durum söz konusu olmayacak. Artık Türkiye’de sıfır olarak satılan modellerde bile bazı güvenlik tedbirlerinin bulunması şartı aranacak.