Otomobil

Şimdi Apple düşünsün! O marka sonunda Apple'ı bile geride bıraktı!

Akıllı telefon pazarındaki payını hızla artırmaya devam eden Xiaomi, Avrupa satışlarında Apple'ı geride bırakarak 2. sıraya yerleşti!

Şimdi Apple düşünsün! O marka sonunda Apple'ı bile geride bıraktı!

Akıllı telefon modelleri ile Android işletim sistemli cihaz pazarında büyük bir yeri olan Xiaomi, satış rekorları kırmaya devam ediyor. Xiaomi ilk çeyrek raporlarında göre Avrupa'da Apple'ı geçerek ikinci sıraya yükseldi.

Avrupa satışlarında Apple'ı bile geride bıraktı! Şimdi Apple düşünsün!

Hatırlayacağınız üzere, dünya genelinde telefon satışlarına ilişkin raporlarda Çinli firmaların yükselişi görülüyordu, bu markaların başında ise Huawei ve Xiaomi gibi markalar yer alıyor.

Pazar araştırma şirketi Canalys'in yayınlamış olduğu rapora göre, Xiaomi 2021 yılının ilk çeyreğinde, Avrupa pazarındaki liderlik yarışında, Apple'ı geride bırakarak, en çok telefon satan ikinci marka oldu.

Elde edilen verilere göre Apple bir yılda yüzde 22 büyürken, aynı zaman diliminde Xiaomi ise yüzde 85 gibi ciddi bir oranla büyüme kaydetti. Diğer yandan Xiaomi, Avrupa'daki pazar payını yüzde 23 büyüme ile yüzde 35'eçıkarırken, Apple ise Avrupa pazarındaki satışların yalnızca yüzde 19'unu alarak üçüncülüğe geriledi. Canalys‘in yayınlamış olduğu rapora göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde liderlik koltuğunda ise Samsung oturuyor.

Avrupada en çok akıllı telefon satan markalar arasında dördüncü sırada yerini alan marka ise bir diğer Çinli telefon üreticisi Oppo oldu. Oppo satışlarını yüzde 153 artırarak ve Avrupa pazar payını yüzde 4'e çıkartmış oldu.

ABD yaptırımlarının hedefinde olan Huawei ise, deyim yerindeyse ciddi kan kaybetmiş. Rapora göre Huawei son bir yılda yüzde 81 kayıp yaşamış, Avrupa'daki pazar payı ise yüzde 3'e düşmüş.

Yorumlar
Tüketici
Yaptırımlar gelecek gibi bir his oluştu.
Cevapla
İbrahim KALYONCU
Relaxs sen iPhone Sun vezir hicbir zaman kral olamaz kral herzaman kral dr. Xiaomi
Cevapla
Mehmet Barıldar
Başarılı bir marka
Cevapla
Ereglilü
ipone ve Samsung liderdir her zaman ixomi nah alır donuyo çok sallamayın..
Cevapla
İlhami
Önemli olan sadece Avrupa değil dünya pazarı,benim için referans dünya pazarıdır.Eğer bu pazarda da 2.lik elde ederse o zaman başarılı olmuş sayarım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.