Speedback GT tanıtıldı - Page 1

1947 yılında Aston Martin'de yıllık 20.000 pound ücretle işe başlayan ve marka bünyesinde önemli yerlere gelerek, Aston Martin'in kilometre taşı modellerinin tasarımlarında önemli işlerde bulunan ve DB Serisi'nin de yaratıcısı David Brown'ın kendi adını taşıyan markası David Brown Automotive , Jaguar XKR'den baz alınarak üretilen Speedback GT modelini tanıttı.

Speedback GT tanıtıldı - Page 2

Aracın dış tasarımı klasik bir otomobil görüntüsünde olsa da kaputunun altında yeni nesil 5.0 litrelik V8 aşırı beslemeli bir motor bulunuyor. Bu ünite 500 HP'den fazla güç üretiyor.

Speedback GT tanıtıldı - Page 3

8 aydır üzerinde yoğun bir şekilde çalışılan bu İngiliz Gran Turismo, David Brown'ın şirketin genlerine işlediği otomotiv tasarımı tecrübesi ve yüksek mühendisliğin bir eseri olarak nitelendiriliyor.

Speedback GT tanıtıldı - Page 4

Bilindiği gibi David Brown son jenerasyon DB9'u tasarlamıştı. Speedback GT gelecek ay Monaco'da düzenlenecek Top Marques Show'da boy gösterecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.