Vera isimli otonom kamyonuyla Gothenburg’a teslimat yapmayı amaçlayan Volvo, aracı yakın bir zamanda trafiğe çıkartmayı planlıyor.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda markanın inovasyonlarında cesur olmak veya sınırlarını zorlamak isteği belirtilirken Volvo Trucks'ın otonom kamyon modeli Vera ile bu durumun başlangıcını gerçekleştirmek istedikleri belirtiliyor.

Geleneksel olarak, ürün geliştirmede adım adım ilerleme yaklaşımında olan şirket otonom kamyon modeli Volvo Vera ile gerçekleştirdiği deneme sürüşleri ile geliştirme süresinde hızlanarak radikal bir değişim kararı almış gibi görünüyor.

Aracı geliştiren ekipte yer alan mühendisler otonom kamyon modeli fikrinin ortaya çıkma aşamasında Volvo'nun ideal ulaşım çözümünün ne olabileceği sorusunu kendilerine sorduklarını ve taşıma anlayışını geleceğe taşıyacak farklı bir tasarım ortaya koymak istediklerini belirtiyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.