sürücüsüz araçların yaygınlaşmasını isteyen üniversite yönetimi, eyaletin Ulaşım Bakanlığı ve destekleyen araba üreticileri ile aldığı ortaklaşa karar doğrultusunda Mcity ismini taşıyan minyatür formda bir kasaba kurarak bu bölgeyi, tamamıyla sürücüsüz araçlara tesis etti.

32 dönüm büyüklüğe sahip olan bölgeyi şehirlerde ve banliyölerde yer alan apartman, kafe, istasyon vb. gibi çevre üniteleri ile destekleyen ekip tahmin edeceğimiz üzere trafik ışıklarından, yaya geçitlerine ve kavşak, ana/tali yol gibi ayrımlara varana dek tüm ayrıntılara da eksiksiz yer verdi.

Kasabanın işlevselliğini arttıran bir diğer unsur ise tüm bu çevresellerin taşınabilir formda oluşu. Ki bu sayede aynı bölge farklı farklı yerler ve yollar inşa edilerek araçların pratik deneyimi de ciddi oranda arttırılacak.

Üniversitenin temel hedefi 2021 yılında sürücüsüz araçları Ann Arbor​ şehrinde -ki üniversitenin merkez kampüsü de burada- gerçek anlamda trafiğe çıkarabilmek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.