Peki yeni kasa suzuki vitara neler sunuyor? Derlediğim bilgiler kadarıyla ona bakalım.

Suzuki firması avrupa piyasasında bu alanda etkin rakiplerinin aksine diğer uzak doğulu otomobil üreticileri gibi çeşidi fazla tutmaz. Daha çok rekabetçi olabilecek modelleri ile o alana yönelir ve satışını gerçekleştirmeye çalışır. Bu kapsamda suzuki sx4 ile güncelliğini korusa da uzun süredir “suzuki vitara” ile bunu sürdürmüştü. Fakat hem yerli hemde avrupalı rakipleri kendini sürekli geliştirince japon firma buna kayıtsız kalamazdı.

Öyle de oldu ve kısa süre önce yeni suzuki vitara 2015 modeli duyuruldu. Suzuki iv-4 konseptinin yansıması olan bu otomobil, yenilikçi japon tasarım kimliğini her anlamda yansıtan çizgilere sahip olduğunu en başta belirtmek isterim. Tek fotoğrafla tanıma fırsatımız olduğu yeni vitara‘yı bu tasarımı ile yeni nissan qashqai modeline fazlaca benzediğini söyleyebiliriz. Hatta genel hatlarda toyota rav 4 ile de benzeştirebiliriz. Yani, bu sınıfta japon modelleri aşağı yukarı benzer çizgilere sahipler. Görünümlerinde adeta milli bağlılık hakim. Yeni vitara modeli de bu bağlamda karşımıza çıktı. Aracın dışı kadar kaputu altında yatan ünitelerde merak ediliyor. Fakat şunu söyleyebilirim ki, Avrupa pazarı için şuan ki 1.6 litrelik turbo dizel motorun geliştirilmiş versiyonu beklenebilir. Aynı zamanda teknolojik özellikleriyle de öne çıkacağını ve off road içinde ek geliştirmelerinde olması ihtimaller dahilinde olacaktır.

Henüz ön tanıtım olduğu için, geniş detaylara yer verilmeyen araç için şimdilik birçok özelliğini bilmiyoruz. Artık gözler 2014 paris auto show‘a çevrildi. 1 ay sonra yapılacak olan bu fuarda yeni suzuki vitara‘da tanıtılacak ve genişçe detaylara da ulaşılacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.