Tamamıyla elektrikli lüks Audi modeli: A9 E-tron - Page 1

Yeşilin dostu, benzinin düşmanı olarak ulaşım sektörünün parlayan yıldızları haline gelen elektrikle çalışan en pahalı arabalar, günümüzün otomotiv sektörünün liderleri olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

Tamamıyla elektrikli lüks Audi modeli: A9 E-tron - Page 2

Çeşitli markaların üretmiş oldukları otomobil modellerinin yanı sıra, bisikletlerde, motosikletlerde ve hatta toplu taşıma araçlarında da kullanılmaya başlanan elektrikli motor teknolojisi, yeni bir rekabeti de beraberinde getirdi. Geleceğin seyrini değiştirebilecek güce sahip milyarderler arasında ilk sırada yer alan Elon Musk tarafından kurulan Tesla, bu mücadeleyi başlatan öncü markalardan bir tanesiydi. Daha sonra ise elektrikli otomobil savaşlarına Mercedes, Chevrolet, Ford ve BMW gibi güçlü markalar da dahil oldu. Şimdi ise yaklaşık 120 yıllık bir Alman otomotiv devi olan Audi, yeni A9 e-tron modeliyle bu rekabeti daha da kızıştırmayı başarıyor. Audi A9 e-tron modeli, sahip olduğu estetik tasarımın ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra, bünyesinde barındırdığı güçlü elektrikli motorlarıyla da hayallerimizi süsleyeceğe benziyor.

Tamamıyla elektrikli lüks Audi modeli: A9 E-tron - Page 3

Geçtiğimiz günlerde araba tutkunlarını fazlasıyla heyecanlandıran 2017 Audi R8 Spyder modelinden sonra, şimdi de A9 e-tron modeli bizleri kendisine hayran bırakıyor. Audi’nin elektrikli araba piyasasındaki en etkileyici projesi olduğu belirtilen A9 e-tron, A3 e-tron modelinin halefi olarak Audi A serisinin en etkileyici modellerinden bir tanesi olmayı başardı. A3 modeliyle tasarım açısından benzer özelliklere sahip olduğu gözlemlenen bu yeni Audi modelinin üretileceği bilgisi, geçen yıl düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda açıklanmıştı. O günden bu yana heyecanla beklenen modellerden bir tanesi haline gelen Audi A9 e-tron modeli, güçlü performans özellikleri ve bünyesinde barındırmış olduğu teknoloji ürünleriyle nihayet gösterime çıkarılıyor.

Tamamıyla elektrikli lüks Audi modeli: A9 E-tron - Page 4

Audi A9 E-tron Güçlü Motorlarıyla Sektörü Elektriklendirecek
Audi, A9 e-tron modelinden önce, etkileyici bir SUV araç olarak tanıtılan Q6 e-tron modelinin piyasaya çıkarılacağını duyurmuş olsa da bu iki Audi modeli arasında benzer özellikler bulunacak. İki modelde de biri ön, ikisi arka tekerleklere pay edilmiş, toplamda üç adet güçlü elektrikli motorun kullanılacağını belirten Audi, önümüzdeki yıllarda rakiplerini fazlasıyla tedirgin edecek gibi görünüyor. Dört çeker özelliğinin ve sürücüsüz kullanım modunun da bulunacağı belirtilen Audi A9 e-tron modeli, standart modda 429 beygir gücü üretebiliyor. Spor moda alındığında ise 496 beygir gücü ve 800 Nm tork üretebilen bu yeni Audi canavarının adı A9 olarak kesinleşmiş olsa da resmi olarak, A9 e-tron adıyla piyasaya sürülüp sürülmeyeceği halen daha belirsizliğini koruyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.