Tarihin en ilginç arabaları! - Page 1

Şimdiki araba tasarımlarının hayli fantastik olduğunu düşünebilirsiniz. Özellikle de önümüzdeki yıllarda yollara çıkacak olan elektrikli modellerin.


Bu tarz futuristik tasarımları görmeye artık alıştık. Fakat bunların yollara çıkıp çıkmayacağını henüz bilmiyoruz. Lakin geçmişe dönüp baktığımızda oldukça ilginç tasarım sahip otomobillerle karşılaşıyoruz. Kimisi bir tabutu andırırken, kimisi ise bir denizaltıyı andırıyor.


Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere bu otomobillerin pek çoğu konsept olarak üretilmiş. Seri üretime geçenler ise çok satmadığı için bir süre sonra tarihin tozlu sayfalarındaki yerini almış.


İşin garip yanı ise zamanında yüzüne bile bakılmayan bu modeller için şimdi milyon dolarlar isteniyor olması. Elbette burada işin içerisinde antikacılık da giriyor.


Kim bilir belki şimdi yürüyen tabut gözüyle baktığımız Şahin, Doğan gibi modeller de ileride absürt fiyatlardan satılacak. Elbette o zamana kadar tamamen çürümeden kalabilirlerse.


Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri tarihin en absürt tasarıma sahip modelleri ile başbaşa bırakalım. Fakat şunu da tekrardan dip not olarak hatırlatmak gerekiyor.  Bu otomobillerin pek çoğu seri üretime geçmedi. Zaten bu tipleriyle de seri üretime geçmeleri pek mümkün görünmüyor.

Tarihin en ilginç arabaları! - Page 2

1961 Amphicar

Tarihin en ilginç arabaları! - Page 3

1966 Peel Trident

Tarihin en ilginç arabaları! - Page 4

1913 Scripps Bi-Autogo

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.