Otomobil

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX

En büyük otomobil üreticilerinden biri olan Renault, tasarımı ile taşımacılıkta fark yaratacak kompakt hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX ile bizleri karşılıyor.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX

Firma yeni hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX ile kullanıcılara şehir içi taşımacılıkta pratik bir alternatif sunacak.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX

Renault, üretimini yaptığı yeni hafif ticari aracı Renault EZ-FLEX hakkında yaptığı resmi açıklamalarda, aracın şehir içinde kullanılmak üzere tasarlandığını belirtirken, özellikle manevra kabiliyeti yüksek olan bu aracın şehir içinde kullanıcılarını çok memnun edeceği görüşünde.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX - Resim : 1

Gelecekte şehirlerde yaşanacak nüfus artışlarının insan yaşamına etkileri doğrultusunda şehir içinde kullanılacak araçların daha pratik olması görüşünde olan Renault, özellikle insanların eşyalarını kolayca taşımalarına olanak sağlayan araçların yaygınlaşacağı ön görüsünde bulunuyor.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX - Resim : 2

Renault EZ-FLEX modeli gelecekteki ihtiyaçları karşılaması adına bizleri farklı özelliklerle karşılıyor. Araç 1,88 m yükseklik, 1,65 m genişlik ve 3,86 m uzunluğa sahip olarak sunuluyor. 4,5 metre dönüş çapı ile yüksek manevra kabiliyeti sayesinde kolayca park edilebilen ticari araç oldukça geniş bir yükleme alanına sahip. Araca yüklemenin yapılacağı yerin yerden yüksekliği 760 mm iken yükleme bölümünde yer alan kapılar oldukça ergonomik tasarlanmış. Özellikle şehir merkezlerinde kullanıma yönelik tasarlanan elektrikli EZ-FLEX 100 km menzile sahip.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX - Resim : 3

Renault EZ-FLEX’te yer alan kokpit sürücünün ihtiyaçlarını kolayca karşılayabileceği şekilde tasarlanmış. Araçta yer alan gösterge paneli sayesinde sürüş bilgilerine kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlanabiliyor. Ayrıca kokpitte yer alan kumandalar sürücü için kullanışlı bir tasarıma sahip olarak sunuluyor.

Tasarımıyla fark yaratacak Renault EZ-FLEX - Resim : 4

Renault EZ-FLEX modelinde kullanılan ve kullanıcıların kullanım bilgilerini geri bildirim olarak firmaya bildiren sensörler yer alıyor. Bu sensörler sayesinde araca ait konum, menzil, sürat ve duraklamalar gibi çeşitli bilgiler internet bağlantısıyla gerçek zamanlı olarak ya da belirli aralıklarla firmaya bildiriliyor. Bu sayede Renault elde edilen veriler üzerinde analizler yaparak ihtiyaçlar doğrultusunda geleceğe yönelik daha iyi araçların üretilmesine yardımcı olacak veri tabanları oluşturuyor.

Renault EZ-FLEX piyasaya ne zaman çıkacak?

Renault yaptığı resmi açıklamada Renault EZ-FLEX modeli 10 aracın Avrupa’da ticari olarak hizmet veren profesyonel şirketlere 2 yıl süreli olarak deneme amacıyla verileceğini ve bu sürecin sürekli olarak takip edilerek geri dönüşlerin değerlendirileceğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.