Otomobil

Tesla artık o teknolojide rakipsiz değil

Dünyanın en popüler elektrikli araç markalarından biri olan Tesla, artık popüler özelliklerinden biri olan otonom sürüş teknolojisinde rakipsiz değil.

Tesla artık o teknolojide rakipsiz değil

Elektrikli araç üreticisi BYD, ürün yelpazesini sürekli genişletirken, çeşitli modellerle daha fazla müşteriye ulaşmayı ve karlılığı artırmayı hedefliyor. Ancak, sadece model sayısını artırmakla kalmıyor, aynı zamanda araçlarında akıllı özellikler geliştiriyorlar. Bu çerçevede BYD, yeni "Han" modeliyle birlikte gelişmiş otonom sürüş sistemini tanıtmaya hazırlanıyor.

Yeni sürücü destek sistemi DNP, bu yılın üçüncü çeyreğinde Han serisi araçlara ve daha sonra seçili Tang ve Song modellerine entegre edilmesi planlanıyor. Gelişmiş otonom sürüş çözümü, 11V5R sensörlerle donatılmış Horizon Journey 5 platformunda inşa ediliyor.

Tesla artık o teknolojide rakipsiz değil

Bu otonom sürücü destek sistemi, otoyollarda ve hızlı yollarda navigasyon destekli sürüşü sağlayacak ve bazı şehir içi yol sürüşü yardımcı özelliklerini güncelleyebilecek. Yeni modelde Sihirli Halı süspansiyonu ve geri takip gibi özelliklerin bulunması bekleniyor. Bu yenilikler, araç güvenliğini ve verimliliğini artırmayı, kullanıcılar için sürüşü daha konforlu ve pratik hale getirmeyi hedefliyor.

Tengshi, F-brand ve Yangwang gibi üst düzey modellerde, şehir içi NOA dahil olmak üzere gelişmiş akıllı sürüş özelliklerinin entegrasyonu zaten planlanmış veya duyurulmuş durumda. BYD, kısa bir süre önce, hesaplama platformları ve yazılım algoritmaları gibi alanlarda birçok önde gelen teknoloji şirketiyle işbirliği yaptığını duyurdu. Dynasty ve Ocean serilerinin Nvidia'nın Drive Orin hesaplama platformunu benimseyeceğini doğruladı.

Nvidia Drive Orin yonga seti, otonom sürüş fonksiyonlarına, güven görüşlerine, dijital kümelerine ve yapay zeka destekli kokpitlere güç sağlayabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.