3. çeyrek sonuçlarına göre 11.500 araç sevkiyatı ile 1.24 Milyar $ gelir elde etmiş. Her ne kadar çok karlı olmadığı bilinse de hedefleri gerçekleştirmek adına çok çalıştıklarını biliyoruz. Ve şahsen eminimki kısa zaman içinde Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olacak hatta yakıtlı otomobil üreten firmaları da sıkıntıya sokacağını düşünüyorum.

Ülkemizde de doğru dürüst elektrikli otomobil olmadığını düşünürsek Tesla' nın Türkiyedeki elektrikli otomobil pazarında oldukça söz sahibi olacak gibi gözüküyor. Yakın zaman önce Model X i tanıtan Tesla'nın ülkemizde satışa başlamasıyla birlikte araçların satış fiyatlarınıda merakla bekliyoruz.

Avrupa' da Model S' in en baz modeli 64.300 Euro' dan satılırken acaba bu fiyat ülkemizde vergilerle birlikte ne kadara gelecek , ama emin olduğumuz bişey var vergilerden dolayı oldukça pahalı bir otomobil olacak bizim için. Teslanın elektrik ile çalışmasının haricinde bize sunduğu vantajlardan biri de araçlarına otomotik pilot seçeneği, araç bildiğin kendi kendini sürebiliyor :). Araçların iç dizaynı yapılırkende teknolojinin tüm trendleri kullanılmış olacak ki, konsolun ortasında 17 inçlik bir tablet bulunuyor. Klima, radyo, müzik çalar vb. gibi birçok özelliği kullanabilme olanağı sağlıyor.

Elektriğin yakıttan daha ucuz olduğunu düşündüğümüzde aslında çok alınası bir otomobil gibi duruyor, hele tasarımı da çok güzel olunca. Adamlar yapmış yaa.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.