Otomobil

Tesla, çok yakında Türkiye'ye geliyor!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, çok yakında resmi olarak Türkiye'ye gelecek. İşte Tesla'nın ülkemize geleceği tarih!


Elon Musk'ın kurucusu olduğu Tesla, yurtdışında elektrikli otomobil pazarını domine ediyor. Son olarak uzaya gönderilen Roadster modeli ile gündeme gelen Tesla'nın, bugün Türkiye pazarına resmi olarak gireceği söylendi.

Vatan Gazatesi'nde yer alan habere göre; Tesla'nın Avrupa merkezi olan Tesla Motors Netherlands B.V, önümüzdeki 6 ay içerisinde İstanbul'un Anadolu yakasında servis merkezi kurmaya başlayacak ve bu yıl hizmete açılacak..

Tesla, bu servis merkezinde tanıtım amaçlı Tesla modellerini de sergileyecek. Servislerini kurduktan sonra 2019 yılı içerisinde İstanbul'un gözde mekanında showroom açacak olan Tesla, otomobillerinin satışlarını resmi olarak buradan yapacak.

Model 3'ü 70 bin euro fiyat etiketiyle önümüzdeki günlerde satışa sunacak olan Tesla, Türkiye'de bu modeli vergiler ile birlikte 700.000 TL civarında satacaktır.

Yorumlar
Bir yanlışlık var...
https://www.tesla.com/design?model=ms&variant=ms Adresine girdiğinizde Model S fiyatı (baz versiyon) 74.500$ iken Model 3 fiyatı 70.00 € olamaz.
Cevapla
Holikarbon
Model 3 baz paket fiyatı: 35.000 dolar ful paket ise: 45.000 dolar.Sizin 700 bin liraya satılacak dediğiniz araba Model S 100D.Bir kaç ay önce bir birma ters mühendislik için satın alıp getirmiş ve firma sahibi 700 Bin liraya mâl olduğunu söylemişti.O zamandan bu yana kur arttı tabiki ama direkt satış nedeni ilede fiyatın düşmesi bekleniyor.Kur artışı ile ikisi birbirini dengelerse yine Model S 700 Bin liradan satılır.Hatta Hollanda gibi olursa 500-550 arası gibi bile olabilir (Euro bazlı fiyatı).
Cevapla
fiyatlar yanlış yazmılşşın
iyatlar yanlış model 3 satış fiyatı 35.000 dolar ülkeye girdiğinde ötv dahilk 200 bin tl olcak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.