Tesla Cybertruck Türkiye'ye geliyor! İşte fiyatı!

Tesla'nın arazi aracı Cybertruck'ın yakın zamanda Türkiye pazarına geleceği iddia edildi. İşte detaylar!

Tesla Cybertruck Türkiye'ye geliyor! İşte fiyatı!

Dünyanın en sağlam arabası olarak lanse ettiği Cybertruck isimli modelini geçtiğimiz sene satışa sunan Tesla, gayet iyi geri bildirimler almıştı. Ancak şirket, bu araçları şimdilik sadece ABD pazarında satıyor. Yani Avrupa pazarında maalesef ki Tesla Cybertruck modellerine rastlayamıyoruz. Yine de son dönemde ortaya atılan bazı iddialar, Elon Musk'ın bu aracı Avrupa pazarına da getirmek istediğini bizlere söylüyor.

Üstelik bu iddialar, Tesla'nın sadece Avrupa pazarını hedeflemediğini de ifade ediyor. Türkiye pazarında son dönemlerde oldukça iddialı olan şirketin hedefi, bu iddiasını Cybertruck ile beraber daha da güçlendirmek. Biz de aracın olası Türkiye macerasındaki fiyatını sizler için detaylandırdık.

Tesla Cybertruck Türkiye'ye geliyor! İşte fiyatı! - Resim : 1

Tesla Cybertruck Türkiye'ye geliyor! İşte fiyatı!

Tesla Cybertruck oldukça maliyetli ve de sıkı bir makine. Tamamen çelikten üretilen araç, güçlü de bir elektrikli motora ve dört çeker yapıya sahip. Tüm bunlar, modelin fiyatının da yükselmesine neden oluyor. Araç şu anda ABD'de yaklaşık 100 bin euro fiyat etiketine sahip. Bu da Türkiye'deki vergisiz fiyatının 3 milyon 500 bin TL'ye yakın olacağını bizlere gösteriyor. Buna KDV ve ÖTV'nin de ekleneceğini düşünecek olursa nihai tüketicinin bu araca ulaşması Türkiye şartlarında pek de kolay görünmüyor.

Fiyattan bağımsız şekilde, Tesla Cybertruck'ı İstanbul sokaklarında görmek pek de güzel olmaz. İstanbul'un dar ve yokuşlu sokakları, bu araç için bizce çok uygun değil. Ancak elbette yine de karar sizin.