Tesla Cybertruck'tan yeni kötü haberler geliyor

Otomobil sevdalılarının çok uzun süredir bekledikleri Tesla Cybertruck modelinden kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Tesla Cybertruck'tan yeni kötü haberler geliyor

30 Kasım 2023 tarihinde, Tesla'nın uzun zamandır beklenen Cybertruck modelinin tanıtımı yapılacak. Teksas, Austin'de gerçekleşecek bu etkinlik, elektrikli araç (EV) devi için önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor. Ancak bir sürpriz var: Bu gelecek vadeden kamyonlardan sadece 10 tanesi müşterilere teslim edilecek. Bu durum, yaklaşık iki milyon rezervasyon sahibinin heyecanını biraz olsun dindirebilir.

Tesla'nın küresel ürün tasarım direktörü Javier Verdura, Meksika'da yaptığı bir konuşmada bu sınırlı teslimatı ima etti. Verdura'nın heyecan verici sözleri, beklentileri yönetme ihtiyacını hatırlatıyor. Özellikle Tesla'nın teslimat modellerinin geçmişini düşündüğümüzde bu çok önemli bir nokta. Örneğin, 2017'de Model 3'ün lansmanı sadece 30 araç ile yapılmış ve tümü çalışanlara verilmişti.

Tesla Cybertruck'tan yeni kötü haberler geliyor

Tesla, üretimde karşılaştığı zorlukları aşma konusunda ün kazanmış bir şirket. Ancak Cybertruck'ın sınırlı ilk teslimatları hakkındaki bu açıklama, gerçekleri gözler önüne seriyor. Yeni ve beklenen bir ürünün piyasaya sürülmesinin genellikle karmaşık ve öngörülemez olduğunu vurguluyor. Şirketin CEO'su Elon Musk, Cybertruck ile ilgili zorlukları açıkça kabul etti. Özellikle büyük ölçekte üretimi zor olan benzersiz paslanmaz çelik gövdesi, büyük bir meydan okuma oluşturuyor. Musk, paydaşlara umutlarını dengede tutmalarını tavsiye etti ve Cybertruck'tan önemli, pozitif nakit akışının 18 ay sonra gerçekleşebileceğini öngördü.