Otomobil

Tesla gerçekten bunu yapıyor olabilir mi?

Elektrikli otomobil dünyasının en önemli markalarından biri olan Tesla hakkında ortaya öyle bir iddia atıldı ki, eğer bu haber doğruysa Tesla’nın başı derde girebilir.

Tesla gerçekten bunu yapıyor olabilir mi?

Elektrikli otomobil denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Tesla’nın dünyanın birçok yerinde üretim tesisi olduğu biliniyor. Ancak hangi üretim tesisinde üretilirse üretilsin, tüm Tesla modelleri aynı tasarım çizgilerine ve aynı malzeme kalitesine sahiptir. Yani öyle olması gerekir değil mi? Ancak Almanya’nın en ünlü YouTuber’larından biri olan RSymons RSEV tarafından çekilen bir video, durumun hiç de böyle olmadığını göstermeyi amaçlıyor.

Ünlü YouTuber’ın iddiasına göre, Almanya’da üretilen Tesla Model Y Long Range ile Çin’de üretilen aynı model arasında ciddi kalite ve konfor farklılıkları söz konusu. İddialara göre farklılıklar daha dışarıdan başlıyor. Öyle ki fenomen ismin iddialarına göre Tesla’nın Almanya versiyonunun boya kalitesi, Çin versiyonuna göre oldukça farklı ve ileride. İddialarını iç mekan içinde sürdüren ünlü isim, burada da akustikten ön koltukların yanal desteklerine kadar Alman versiyonunun ciddi bir farkla önde olduğunu savunuyor.

Tabi tüm bu iddiaların şu an için resmiyette herhangi bir karşılığının olmadığını hatırlatalım. Öte yandan eğer iddialar doğruysa ve Tesla Çin’de ürettiği modellerde farklı, Almanya’da ürettiği modellerde farklı malzemeler kullanıyorsa, bu durum ünlü elektrikli otomobil üreticisini bir hayli zor duruma düşürecektir. Ayrıca bu varsayım altında ileride kullanıcıların “Alman üretimi Tesla, Çin üretimi Tesla” şeklinde ayırımlar yapmaya başlamasının da kaçınılmaz olacağını ifade edelim.

Yorumlar
Teknoloji manyağı
Bu piyasada ilk değil ki vw de aynısını yapıyor hint polosu ve Alman polosu videolarına bakın Euro ncap puanları oldukça fazla. Çoğu marka maalesef bu konuda toplam seçiyormus gibi duruyor
Cevapla
AbdülvahapŞahabettin
Bir YouTubera inanıp araştırmadan haber yapmışsınız. Git Toyoto, Nissan ve başka markaları inceleyin. Zamanımızı çaldınız haber kaliteniz bu mu?
Cevapla
Abuzer Kadayıf
Bu durum garip mi geldi ? Bunu tüm markalar yapıyor. Türkiye’deki ile Avrupa’daki ya da Amerika’daki corolla, Mercedes, BMW , Ford kalite farkı bir yana aynı sınıf modeldeki araçların donanımlarında da fark var. Herkes kendi ülkesindeki modeli baz alıyor görerek ve bilgilendirilerek. Gündeme sık gelen bir markanın bunu yapması mı garip geldi.?
Cevapla
Cihad
Mevzu farklı yorumun farklı kardeşim araba aynı model aynı marka aynı paket aynı ama bir farklı mevzu bu
Yakup
Aynen doğru kardeş sana katılıyorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.