Otomobil

Tesla kullanıcılarını ciddi anlamda ürkütmeye başladı

Elektrikli otomobil sektörünün en ünlü ismi Tesla, Mayıs ayında gelen yanan Tesla Model Y haberinden sonra şimdi de Model S Plaid yangını ile gündeme oturdu.

Tesla kullanıcılarını ciddi anlamda ürkütmeye başladı

Tesla elektrikli otomobil dünyasının tartışmasız en ünlü ve en güçlü ismi. Satış istatistiklerinde düzenli olarak kafaya oynayan bu marka, dünya genelinde de oldukça tutuluyor. Üstelik bu araç elektrikli olmasının yanında sunduğu tam otonom sürüş moduyla da otomobil tutkunlarının rüyalarını süslüyor. Ancak ne var ki Amerikalı teknoloji şirketi, her zaman güzel haberlerle gündem gelemeyebiliyor.

Teknoloji tutkunlarının yakından takip ettiği üzere, geçtiğimiz Mayıs ayında Kanada’da meydana gelen bir olayda, sürücüsünün iddiasına göre Tesla Model Y marka araç önce hata vererek durmuş, daha sonra ise çıkan dumanların ardından alevlere teslim olmuştu. Üstelik sürücünün iddiasına göre kapı ve camlar açılmayınca, son seçenek olarak camlar kırılmış ve sürücü bu şekilde dışarıya çıkabilmişti.

Tesla kullanıcılarını ciddi anlamda ürkütmeye başladı

İşte bugün bir Twitter kullanıcısı da Tesla marka aracının aniden yanmaya başladığını iddia etti. Fotoğraflarla desteklenen iddiaya göre genç sürücü, dedesine ait olan Tesla Model S Plaid ile bir gezintiye çıktığı sırada, henüz 3 km yol almışken araçtan bir anda alevler yükselmeye başladı.

Kısa süre içerisinde küle dönen araç üzerinde yapılan araştırmalara göre sol arka motordan başladığı tespit edilen yangının nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, son 3 ayda ikinci defa tekrarlanan bu yangın olayı sonrası gözler bir kez daha Tesla’ya çevrildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.