Otomobil

Tesla Model X rakibi Volkswagen ID ROOMZZ

2019 Şangay Otomobil Fuarı kapsamında Tesla Model X rakibi elektrikli SUV modeli Volkswagen ID ROOMZZ tanıtıldı. İşte detaylar.

Tesla Model X rakibi Volkswagen ID ROOMZZ

Şangay Otomobil Fuar'ında Volkswagen tarafından tanıtımı yapılan yeni elektrikli SUV modeli ID ROOMZZ  ile Alman otomobil üreticisi, elektrikli araç piyasasında Tesla Model X 'e  rakip olacağının sinyallerini verdi. 

Tesla Model X rakibi Volkswagen ID ROOMZZ

Ürettiği otomobiller ile adeta bir ekol olmayı başaran Alman devi Volkswagen, 2019 Şangay Otomobil Fuar’ında geliştirdiği ID serisi elektrikli konsept araçlarını otomobil dünyasına tanıtmaya devam ediyor. Firma tanıtımını gerçekleştirdiği ve henüz konsept aşamasında olan Volkswagen ID ROOMZZ elektrikli SUV modeliyle adeta rakiplerine elektrikli araç piyasasında güçlü olarak yer alacağını gösteriyor.

Fuarda konum olarak Tesla Model X karşısında yer alan ve yeni MEV platformu üzerine kurulanVolkswagen  ID ROOMZZ elektrikli SUV konsept araç, sahip olduğu iç hacmi ile yolcularına oldukça büyük bir yaşam alanı sunuyor.

Tesla Model X rakibi Volkswagen ID ROOMZZ - Resim : 1

Firmanın yeni konsept Volkswagen ID ROOMZZ elektrikli SUV modeli, tasarım anlamında da yenilikler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yenilikler içerisinde en çok dikkat çeken, aracın ön kapısının açılış şekli oldu. Tanıtılan bu yeni model SUV iki adet elektrik motoruyla 225 KW /306 beygir güç üretebiliyor.

0’dan 100 km/s hıza sadece 6.6 saniyede çıkabilen bu aracın maksimum hızı elektronik olarak 180 km/s. 82 kWh bir pil sistemine sahip olan bu model, sahip olduğu pil ile 450 km yol alabiliyor. Üzerinde bulunan pilin yüzde 80’i 150 kW şarj desteğiyle yarım saatte doldurulabiliyor.

Volkswagen ID ROOMZZ piyasaya sunulacak mı?

Dış tasarımında olduğu gibi iç tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu yeni modelle ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamalarda, bu yeni elektrikli SUV modelinin 2021 yılında ilk olarak Çin pazarında satışa çıkarılacağı açıklanırken, modelin diğer ülkelerde satılıp satılmayacağı ile ilgili firma tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.