Otomobil

Tesla Otomatik Pilot özelliğini bir adım öteye taşıyor!

Yıllardır Tesla araçlarında bulunan otomatik pilot özelliği, yoğun talepler sonucu bir adım daha ileri gitmeye hazırlanıyor. İşte yeni teknoloji!

Tesla Otomatik Pilot özelliğini bir adım öteye taşıyor!

Tesla kullanıcılarının veya bu markayı sadece merak edenlerin yanlış anladığı şeylerden biri, aracın tam otomatik pilota sahip olmasıydı. Ancak Tesla araçları şimdiye kadar sürücü gerektirmeyen bir otomatik pilot sistemine sahip değildi. 

Tesla sonunda eleştirileri dikkate almış olmalı, çünkü hiç sürücüye ihtiyaç duymayan otomatik pilot için kritik adımı attı. Böylece sürücünün gözetiminde çalışması gereken otomatik pilot özelliği rafa kaldırılabilir.

Tesla Tam Otomatik Pilot İçin Çalışıyor!

Tesla'nın 'Tam Kendi Kendine Sürüş' adını verdiği bu teknoloji normalde bugün beta sürecine girecekti. Elon Musk'ın paylaştığı tweet ile geliştiricilerin beta kayıtlarından 24 saat önce bir saate daha ihtiyacı olduğunu son dakika ilettiler. Başka bir deyişle, tarih 28 Eylül'e kaymış olsa bile, bu teknoloji artık kullanılabilir olacak.

Kullanılacak FSD (Full Self-Driving) sürümü 10.1 sürüm numarasına sahip.

Tam otomatik pilot beta ne kadar riskli?

Bazılarınız trafikte size yardımcı olmayacak bir yapay zekanın beta testinden korkabilir. Bu konuda haklısınız, ancak Tesla yapay zekasını beta olarak yayınlayarak güveniyor gibi görünüyor. Şu anda, tam otomatik pilot kullanırken sert frenleme gibi konforunuzu kaybetmenize neden olacak durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Beta sürecine kaydolduğunuzda, trafikteki tüm veriler Tesla'ya gönderiliyor. Böylece derin öğrenme sayesinde bu sistem daha istikrarlı hale geliyor. Yani beta işlemi yapmak sistemin hızlı bir şekilde gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.