Otomobil

Tesla P85D'nin 'Deli' mod'u aracı uçuruyor! [Video]

Tesla Motors'un geçtiğimiz aylarda tanıttığı Tesla Model P85D'de ani hızlanma özelliği test edildi.


Tesla Motors'un geçtiğimiz aylarda tanıttığı elektrikli çalışan yeni modeli Tesla Model P85D'de çekilen videoda aracın ani hızlanma özelliği kullanılarak hız yapılıyor.

Elon Musk, Tesla Motors'un arkasındaki dahi, Tesla P85D elektrikli aracını şimdiye kadar süper otomobillerin ulaştığı süratlere ulaştırmayı başardı. Aracın içine yerleştirilmiş kameralar, aracın içinde bu sürate verilen tepkileri yakaladı.

3,2 saniyede 100 km hıza ulaşabilen Tesla P85D'nin 'insane' (deli-çılgın) modu olarak adlandırılan sistemi arabanın süper otomobiller kadar hızlı kalkmasını ve son derece süratle yola devam edebilmesini sağlıyor.

Tesla P85D'de iki farklı sürüş modu bulunuyor. Bunlardan biri 'sport' bir diğeri 'insane'. Sport mod kullanım sırasında akıcı ve rahat bir sürüş sağlarken 'çılgın' mod insanda bir anda roketle fırlatılıyormuş hissi uyandırıyor. Aşağıdaki videoda Tesla P85D'nin tanıtım ve  test sürüşünü  izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.