Otomobil

Tesla Roadster menzili için Elon Musk kararlı

Tesla Roadster modelinin menzili ile ilgili Twitter üzerinden yöneltilen bir soruyu kendinden emin bir şekilde cevap veren Elon Musk, otomobil severleri heyecanlandırdı.

Tesla Roadster menzili için Elon Musk kararlı

Otomobil severlerin merakla beklediği Tesla Roadster modelinin menzili ile ilgili Elon Musk beklentileri iyice yükseltmiş durumda.

Tesla Roadster menzili için Elon Musk kararlı

Kullanıcılara tanıtılması merakla beklenen yeni Tesla Roadster modeli son günlerde kendinden oldukça fazla söz ettirmeyi başardı. Yeni modelde yer alan özelliklerin günden güne ortaya çıkmasıyla birlikte daha fazla merak uyandıran model ile ilgili sosyal medya üzerinden birçok soru sorulmakta. Özellikle konsept modelde otomobil ile ilgili verilen 1,9 saniyelik 0-100 km/s ve 400 km/s maksimum sürat verileri Tesla Roadster modelinin nasıl olacağı konusunda oldukça merak uyandırmıştı. Fakat bu modelle ilgili en çok merak edilen nokta kullanıcılara sunacağı menzil mesafesi olacak.

Tesla Roadster menzili için Elon Musk kararlı - Resim : 1

Özellikle geçenlerde firmaya yakın çevrelerden alınan duyumlarda aracın tek şarjla 1000 kilometre menzil mesafesi sunacağı bilgisi elde edilmişti. Fakat bu konu ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden sorulan bir soruya çok net cevap veren Musk, yeni Tesla Roadster modelinin menzil mesafesinin daha yüksek olacağını belirtiyor.

 Menzil çıtası yükseliyor

Özellikle yeni Tesla Roadster modelinin performans odaklı bir otomobil olduğu düşünülse de, model aslında performansa ek olarak sunacağı menzil mesafesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor. Elektrikli otomobillerde menzil mesafesi konusunda ezberleri bozmayı hedefleyen Roadster ile ilgili menzil mesafesinin ne kadar olacağı sorulduğunda, Musk menzil mesafesinin 1000 kilometreden fazla olacağını kesin bir ifade ile sosyal medyada belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.