Otomobil

Tesla sürücüsü otoyolda direksiyon başında uyurken yakalandı

ABD’de bir sürücü, otoyolda kilometrelerce hızla otopilot modunda ilerleyen Tesla aracında direksiyon başında uyurken görüntülendi. Sürücünün yanındaki yolcu da 90 kilometre hızla giden araçta rahatça uyudu.


ABD’de Dakota Randall tarafından sosyal medyada paylaşılan videoda Tesla aracının sürücüsü otopilot aktifken kilometrelerce hızla giden araba içinde başı önünde uyurken görünüyor. Sürücünün yanındaki yolcunun da rahat bir şekilde uyukladığı dikkat çekiyor. 

Randall, bu görüntülerin ülkenin en büyük otobanlarından birinde Massachusetts civarında çekildiğini belirtti. Randall, aracın 90-95 kilometrelik bir hızla ilerlediğini düşündüğünü belirtti.

Randall her ne kadar yetkilileri aramasa da eyalet polisi videonun farkında olduklarını açıkladı. 

Tesla sözcüsü, sürücü izleme sisteminin devamlı surette uyarıda bulunduğunu söyledi. Tesla da otopilot özelliği bulunsa bile sürücülerden tetikte olmalarını talep ediyor.

Ancak bu sürücülerin Tesla araçlarında uyurken yakalandığı videolar da giderek artıyor. Daha önce de Los Angeles’ta otopilot aktifken direksiyon başında uyuyan ve oldukça hızlı giden bir sürücü daha kameralara yakalanmıştı. Palo Alto’da ise içkiliyken araç kullandığından şüphelenilen birinin aslında Tesla aracında direksiyon başında uyuduğu ortaya çıkmıştı.

Yorumlar
erdo
otopilota aldıysan sensör niye çalışsın arabanın özelligi bu ne varki bunda yeni teknoloji kardeşim adamlar bas bas bagrıyor sürücüsüz araclar çıkacak diye navigazsyonu var istedigin adresi yaz gitsin
Cevapla
yorumcu
paran var tesla alyosun uyuyosun madem uyicak kadar takiiosun iciosun vs... paran var sofor al kardesim ne garip insanlara gelyo su paralar mallar...ama tesla isini iyi yapmis demekki hala yasiyolar...
Cevapla
malmısınolm
130-150 bin dolar bandında alıyor adamlar bu arabayı türkyie değil orası 1milyon vermiyorlar. sıradan insanların da sahip olabileceği bir fiyat
Yvz
Teslayı kandırmak çok mümkün çünkü araç içi sürücü kontrolü yapan kamera yok bazıları marka delisi olup saçma sapan yorum yapıyor. İçinde yalnızca direksiyona dokunma uyarısı veriyor bunu daha önce portakalla egale eden gördük bu lahıs elini direksiyona atıp uyusa teslanın umrunda değil.Aman nede güvenlikli.
Cevapla
Fatih A.
Bu video yalan ve sosyal medyada reklam olmak için yapılıyor. Çünkü ileri teknoloji olmayan arabalarda bile şoförün uyumasına karşın sensör varken Tesla'da da mevcut. Teslada sürücü uyur ise araba kenara çekiyor.
Cevapla
abdullah
şoförün yanındaki yolcuya dikkat edin ! manken olduğunu fark edersiniz..
Ufuk
Katılıyorum
Komik
Ne yalanı adam uyuyor ilde, uyuyanların sayısı artıyor. Teknoloji, her yere giriyor, Allah sonumuzu hayretsin.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.