TOFAŞ, 3 yeni elektrikli ve hibrit modelle geliyor! - Page 1

Klasik markalar arasına girmiş olan TOFAŞ üç yeni modelle geri döneceğini duyurdu. Haziran ayında şirket fabrikasında Doblo üretimine son vereceği açıklanmıştı, ancak yepyeni modellerle geri dönüş bekleniyor.

TOFAŞ, 3 yeni elektrikli ve hibrit modelle geliyor! - Page 2

Fabrikadaki açığı dolduracak ilgi çekici modeller ile TOFAŞ piyasaya geri dönecek. Koç Holding ve Stellantis arasındaki görüşmeler nihayet bir sonuca varmış durumda.

TOFAŞ, 3 yeni elektrikli ve hibrit modelle geliyor! - Page 3

Geçtiğimiz haziran ayında Stellantis, Fiat Doblo’nun üretimini Bursa’dan İspanya’daki fabrikasına taşımaya karar verdiklerini duyurmuştu. Bu karar sonrasında Bursa’daki fabrikada Doblo’nun yerine ne üretileceği de merakla beklenmeye başladı. Ancak bu soru artık cevapsız değil.

TOFAŞ, 3 yeni elektrikli ve hibrit modelle geliyor! - Page 4

Stellantis ve Koç Holding arasında yapılan görüşmelerin ardından fabrikada üretilecek araçlar da netleşti. Buna göre Bursa’daki fabrika, 2025 yılından itibaren başlayacak şekilde binek ve ticari olmak üzere üç yeni modelin üretim yeri olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.