TOGG almak isteyenlere müjde! ÖTV oranı düşürüldü - Page 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG hakkında bazı önemli ifadelerde bulundu. Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için yeni ÖTV düzenlemesi yapılıyor. Bununla kalmayıp TOGG'un bazı teknik detayları hakkında da bilgiler paylaşıldı.

TOGG almak isteyenlere müjde! ÖTV oranı düşürüldü - Page 2

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili için meraklı bekleyiş uzun süredir devam ediyor. Bu sürede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önemli açıklamalar da geldi.

TOGG almak isteyenlere müjde! ÖTV oranı düşürüldü - Page 3

Yeni düzenleme ile birlikte ÖTV, 160 kW’ı geçmeyen ve matrahı 700 bin TL altında olan araçlarda %10’a çekildi. Erdoğan, bu düzenleme hakkında “Yerli araç TOGG'da ÖTV'yi yüzde 10'lara kadar düşürdük.” ifadelerini kullandı. Gazeteciler soru sormak isterken Erdoğan “Fiyat sorma, fiyat sorma.” cevap verdi.

TOGG almak isteyenlere müjde! ÖTV oranı düşürüldü - Page 4

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında iklim değişikliğine de değindi. Erdoğan: "Teknoloji ve çığır açıcı araştırma-geliştirmenin öneminin bilinciyle yeşil büyüme teknoloji yol haritası çalışmalarımızı yürütüyoruz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.