Otomobil

TOGG ne zaman satışa çıkacak? Bakan Varank açıkladı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank, katıldığı bir programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

TOGG ne zaman satışa çıkacak? Bakan Varank açıkladı!

Türkiye’nin heyecanla beklediği yerli otomobil hakkında zaman zaman çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Ancak şunu söylemek gerekir ki gelişmeleri her zaman en yetkili ağızdan dinlemek gerekiyor. Çok sık konuşmayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir programda merak edilenlere içtenlikle yanıt verdi. Genç öğrenciler tarafından Varank’a yöneltilen bir soru işe yerli otomobil hakkındaki son durumu gözler önüne serdi.

TOGG ne zaman satışa çıkacak? Bakan Varank açıkladı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tantavi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Net Konuşalım isimli programa katıldı. Merak edilen sorulara samimi bir şekilde yanıt veren Varank, gelen bir soru üzerine yerli otomobilin son durumu hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Varank,Türkiye'nin otomobili, inşallah 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkacak. Fabrikanın inşaatı devam ediyor. Makine siparişleri yapıldı. Arabanın prototipleri testlere girmeye başladı. 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkan araçlar, 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş olur. Türkiye'nin otomobilini bir araba olarak görmemek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin otomobili projesinin aslında değişen otomotiv endüstrisine yanıtı olduğunu da söyleyen Bakan Varank, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Biz aracı ilk ilan ettiğimizde doğuştan elektrikli olacağını, bazı otonom özelliklere sahip olacağını ve aynı zamanda fikri mülkiyet hakları bizim olduğu için bu aracı aslında teknoloji platformu olarak görmemiz gerektiğini, 'startup'ların geliştirdiği teknolojileri bu araca entegre edebileceğimizi dile getirmiştik. İnsanlar elektrikli araç için daha erken diyordu. Şu anki geldiğimiz noktada yüz yıldır otomobil üreten firmalar, 'biz bu elektrikli araç devrimini nasıl yakalayacağız' diye endişe içerisindeler. Biz aslında doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yapmış olduk. Başarının anahtarı da burada. Doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yaptığınızda kazanmamanız için hiçbir sebep yok."

Yorumlar
Ergül
Almak istiyorum
Cevapla
Ceucey
Inanmak başarının yarisidir
Cevapla
Evzzzz
Seçimlerden sonra bu araba yok olur
Cevapla
HKN
Allahhhımmm 100 yıllık firmalar bize gıpta ile bakıyorlarmışş🤦🤦🤣🤣🤣
Cevapla
Serkan
Bir bitmediniz ya..Sizin gibi ezik ruhlu insanlar bu ülkeyi nereye taşıyabilir ki. Her şeyi yabancılar yapar biz bir şey yapamayız değil mi. Kendine güveni olmayan bu kafanın memlekete ne faydası olur.
Alii
İnsan kıçıyla gülüyor demi?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.