TOGG’dan dolandırıcılık uyarısı

TOGG, resmi Twitter hesabı üzerinden oldukça önemli bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklamada dolandırıcılık uyarısında bulundu.

TOGG’dan dolandırıcılık uyarısı

Bildiğiniz gibi yerli ve milli elektrikli otomobil markamız TOGG, geçtiğimiz günlerde ilk modeli T10X’i ön siparişe sunmuştu. İlk sahiplerine yavaş yavaş kavuşan TOGG T10X, ilerleyen zamanlarda Türkiye yollarında sık sık göreceğiz. Ancak TOGG öyle görünüyor ki bir yandan kötü amaçlı kişilerle de mücadele ediyor. Bugün bu konuyla ilgili önemli bir açıklama yayınlandı.

TOGG’dan dolandırıcılık uyarısı

TOGG resmi Twitter hesabından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Togg hissesi satın alın, Togg hisselerine yatırım yapın, Togg yatırım için platform açıyor, Togg kazanma şansı yakalayın başlıklarıyla gerçeği yansıtmayan ve kamuoyunu yanıltıcı ilanlar çeşitli sosyal medya kanallarında paylaşılmaktadır. Bu tür paylaşımlar dolandırıcılık amaçlı olup, kullanıcılarımızın resmi kanallarımız dışındaki paylaşımlara itibar etmemelerini önemle rica ederiz. Togg markasına güven duyan kişileri dolandırma amacı güden bu tip sahte kampanyalarda markamızın kullanılması yasa dışıdır. Bu tip sahte kampanya ilanlarını üreten, paylaşan ve/veya dağıtan, kişiler, kurumlar ve sosyal medya kanallarıyla ilgili de hukuki süreçleri başlatacağımızı bilginize sunarız.”

Marka tarafından da belirtildiği üzere TOGG üzerinden insanları dolandırmaya çalışan kötü amaçlı kişiler söz konusu. TOGG da bunun önüne geçebilmek adına oldukça detaylı bir açıklamada bulundu. İlerleyen dönemlerde bu tarz tuzaklara düşmemek adına yapılan bu açıklamayı dikkatli şekilde okumanız büyük önem taşıyor.