Otomobil

TOGG'un satışa çıkacağı tarih açıklandı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG'un satışa çıkacağı tarihi açıkladı. Merakla beklenen otomobil için nihayet tarih verilmiş oldu. İşte detaylar.

TOGG'un satışa çıkacağı tarih açıklandı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil TOGG için beklenen tarihi verdi. TOGG'un satışa sunulacağı tarih hakkında açıklama yapıldı. Bakan Varank, ilk seri üretimin 2022 yılının son çeyreğinde başlayacağını ifade etti. Ayrıca, “Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023'ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar" ifadelerini kullandı.

TOGG'un satışa çıkacağı tarih açıklandı!

togg

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin şubat sayısında, bir röportaj verdi. Bu röportaj sırasında akla takılan soruları cevaplayan Varank TOGG'un da ne zaman satışa sunulacağı sorusuna değindi. Türkiye'nin Otomobili TOGG'un ABD'de katıldığı Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) küresel çapta ses getirdiğini belirtti. Varank, TOGG'un seri üretimi noktasında süren çalışmalara ilişkin bilgi de verdi.

Varank, ilk seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesinin planlandığını belirtetek, "Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023'ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar" ifadesini kullandı.

 Varank, "Marka projelerini hayata geçirdikçe, TOGG'un 'akıllı cihaz' olarak isimlendirdiği elektrikli, ağa bağlı yeni nesil araçlar yollarda görülmeye başlandıkça bu eleştirilerin de yerini takdir ve beğeniye bırakacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
Bozomota
He çocuk ağlıyor okula gidemiyorum ayakkabım yok kira mizi bile odeyemiyoruz Aşağıdakilere çok iyi önce halkın refahı ama
Cevapla
Asker
Daha çok çildıracaksınız
Cevapla
Kemal
İçimizdeki batı hayranı densizler bitmedi ...onlar dışarıdan bunlar içerden yıkamadınız yıkamayacaksınız
Cevapla
Neco
Birturlu çıkamadı piyasaya boş boş konuşuyorlar bu araca binilmez yarın yolda birakacagi kesin en iyisi Avrupa araçlar
Cevapla
Salak savar
Yanlış anlamada yarın bi kızın olursa onuda avrupalılara ver. Onlar daha iyi 😅😅😅😅
Enver
Avrupada 2500 Euro maaş veriyorlarmış yiyorsa gidersin. Yiyor mu ?
Bozkurt
Git Avrupa’da yaşa
Kandahar
Git Avrupa’da yaşa o zaman
Güven
Bir bitmediniz
Bycilgin
Kendi insanımız kendi ülkemizde faydasi olmayan yerli markamız hayırlı olsun
Cevapla
Türk
En azından yabancı ülkelere satılarak ülke ekonomisine katkısı olur. Umarım...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.