Otomobil

Toyota Sıfırın Ötesinde yeni elektrikli otomobilleri ile tanışın!

Otomobil devi Toyota tarafından 2030'a kadar piyasaya sürülecek bZ (Sıfırın Ötesinde) yeni elektrikli otomobillerini tanıttı. SUV ve Sedan modeli ile Toyota tasarımı tamamen değişiyor.

Toyota Sıfırın Ötesinde yeni elektrikli otomobilleri ile tanışın!

Toyota'nın bZ (Sıfırın Ötesinde) alt markası elektrikli otomobiller, 2030'a kadar çok çeşitli yeni modellerle genişletilecek. Toyota bazı modelleri doğruladı ve ana lansmanlar yakında yapılacak. SUV modelleri kahraman olacak ancak sedanlar için de oldukça iddialı modeller mevcut.

Toyota, elektrikli otomobilde dünya lideri olma hedefiyle hayata geçirdiği, iddialı stratejik planını oluşturan elektrikli modellerinin görsellerini paylaştı. Küresel olarak otomotiv endüstrisinin devlerinden biri olan Japon üretici, 2030 yılı için 30 elektrikli otomobilin piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Genç alt marka bZ (Sıfırın Ötesinde) bu yol haritasında kahramanı olacak. Çok yakında bayiliklere gelecek olan yeni Toyota bZ4X'i tamamen yeni modellerin geniş ve çeşitli bir seçimi izleyecek.

Toyota'nın yeni bZ ailesi elektrikli otomobilleri

Toyota Sıfırın Ötesinde yeni elektrikli otomobilleri ile tanışın! - Resim : 1

Şirketin başkanı ilk olarak bir Orta Ölçekli SUV gösterdi. Çok çalışılmış bir aerodinamiği ifade eden SUV siluetini sundu ve akülü elektrikli araba söz konusu olduğunda bunun çok önemli bir şey olduğunu iletti. Avrupa ve Japonya düşünülerek tasarlanmış bir kentsel geçit modeli olacak. Toyota bZ Küçük Crossover büyük şehir ile başa çıkmak için mükemmel olacak.

Toyota'nın küçük elektrikli otomobilleri!

Toyota Sıfırın Ötesinde yeni elektrikli otomobilleri ile tanışın! - Resim : 2

Toyota, küçük elektrikli otomobilleri için enerji verimliliğine özel önem verecek. Bu, barındıracağı pil çok sınırlı bir alanda yer alacak, tüketimi mümkün olduğunca azaltacak ve bu nedenle mümkün olan en iyi kullanımı sunmak için enerji verimliliği elde edecek.

Gelecekteki Toyota bZ’nin şehir içi kullanım için belirlediği hedef, kilometre başına 125 watt-saat güç tüketiminden başka bir şey değil. Eğer başarılırsa, rekabetçi kategorisinde Toyota en iyisi olacaktır.

Yorumlar
Ahmet
Toyota elektrikli suv araçlara önem vermesi iyi şuanki suv modeli içi ne kadar küçük basık siyah tavan döşeme mağara gibi almayı düşünüyordum vazgeçtim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.