Elon Musk'ın sürücüsüz arabaları çalıştırmak için ihtiyacınız olan tek şeyin birkaç kamera olduğunu söylediğini hatırlıyor musunuz? İşte Toyota açıkça bunu yapıyor. İşte kanıtı;

Toyota'nın Woven Planet adında bir yan kuruluşu var. Esasen Toyota'nın gelişmiş sürücü destek kolu olan şirket, "Geleceğin otomatik sürüş teknolojilerini" geliştiriyor. Ocak ayında kuruldu ve yaklaşık 1.600 kişiyi istihdam ediyor.

Toyota ve Woven Planet, lidar sensörleri kullanmadan gelişmiş kendi kendine sürüş teknolojisini takip ediyor. Bunun yerine, Tesla gibi, yalnızca kamera kullanmaya bakıyorlar. Toyota'ya karşı adil olmak gerekirse, açıkça Tesla'yı kopyaladıkları söylenemez.

Aslında buradaki resimlerde gösterilen 2019 Lexus test aracı buna mükemmel bir örnek. Lexus test arabası, çeyrek panellerdeki sensörlerin gösterdiği gibi, yalnızca kameralara dayanmasa da onları kullanıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.