Toyota yelkenleri suya indirdi! Bu fiyatlar bir daha gelmez - Page 1

1960'lı yıllardan bu yana sürücülerin en yakın dostlarından biri haline gelen ve sektörde önemli işlere imza atan Toyota Corolla, günümüzde de aynı başarıyı sürdürüyor. Çip krizi ve döviz kuru gibi nedenlerden dolayı tavan yapan fiyatlara rağmen C segmentinde halen en iyi seçeneklerden biri konumunda. 


Toyota yelkenleri suya indirdi! Bu fiyatlar bir daha gelmez - Page 2

Toyota Corolla özellikleri neler?


Toyota Corolla; Türkiye'de benzinli ve hibrit olmak üzere iki motor seçeneği ile satışta. Bu kapsamda 1.5 litre benzinli motorun 123 PS güç üretebildiğini ve 100 km’de 5.4 litre yakıt tüketimine sahip olduğunu belirtelim.


Toyota yelkenleri suya indirdi! Bu fiyatlar bir daha gelmez - Page 3

Hibrit olarak bizleri 1.8 litre hacimli 121 beygir güç üretebilen bir ünite karşılıyor. Bu ünitede, benzinli ve elektrikli motor kombine bir şekilde çalışıyor ve elektrikli motor dışarıdan şarj edilmeden kendi kendine dolum sağlıyor. Elektrikli motorun 53 KW gücünde olduğunu ve 163 nm tork üretebildiğini de belirtelim. Aynı zamanda 100 km’de 3.8 litrelik tüketimiyle sınıfının en başarılı yakıt tüketim değerlerinden birini sürücülere sunuyor.


 


Toyota yelkenleri suya indirdi! Bu fiyatlar bir daha gelmez - Page 4

İşte Toyota Corolla 2022 model fiyatları...


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.