Toyota'nın müthiş spor otomobili Lexus ile çıkış yapacak! - Page 1

Lexus LFA'nın halefi olacak olan spor otomobile dair söylentiler o kadar uzun süredir ortalıkta dolanıyor. Toyota ve Lexus çok merak edilen elektrikli konsept aracını sonunda ortaya çıkardı. "Lexus LFA'dan ilham alan geleceğin pilli elektrikli süper arabası" olarak lanse edilen Electrified Sport Concept harika görünüyor.

Toyota'nın müthiş spor otomobili Lexus ile çıkış yapacak! - Page 2

Ancak Toyota, mevcut arabalarını yarışa hazır hale getirmek yerine motor sporları arabalarını ticarileştirmeyi planladığı için GR GT3 Concept'i de tanıttı. Tüm bunlar, GR GT3 Concept'in aslında yeni bir Lexus LFA veya daha küçük LC'nin bir önizlemesi olduğu yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Toyota'nın müthiş spor otomobili Lexus ile çıkış yapacak! - Page 3

Toyota, GR GT3 Concept'in önemli bir farkla çıkacağını söylüyor. Kaputta Toyota amblemi yerine bir Lexus rozeti bulunacak. Konseptin ise ABD bayi toplantısında sergilendiği bildiriliyor.

Toyota'nın müthiş spor otomobili Lexus ile çıkış yapacak! - Page 4

Konseptin tasarımı oldukça harika görünüyor. ABD'de Lexus markası ile çıkacak olan modelin, Avrupa ve diğer bölgelerde Toyota ile gelebilmesi de mümkün durumda.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.