Türkiye’de 5 asgari ücretle alabileceğiniz otomobiller! Şaka değil gerçek! - Page 1

Hep şuna özeniriz. Avrupa’da 4 – 5 asgari ücretle bir otomobil almak mümkündür. Peki Türkiye’de? Türkiye’de 4 – 5 asgari ücretle yeni bir otomobil almak mümkün mü? Hemen yanıtlayalım. Evet mümkün. Elbette Avrupa’daki kadar iyi bir otomobil satın alamıyoruz ama yine de ayağımız yerden kesiliyor.

Türkiye’de 5 asgari ücretle alabileceğiniz otomobiller! Şaka değil gerçek! - Page 2

Malum asgari ücret şu sıralar 5500 TL’ye kadar yükselmiş durumda. Dolayısıyla 4 – 5 asgari ücret dediğimiz zaman skalamız 27 bin TL’ye kadar genişliyor. Bu sayede temiz yürüyebilen bir serçe almamız da mümkün oluyor. Hem de çekme belgesi yok.

Türkiye’de 5 asgari ücretle alabileceğiniz otomobiller! Şaka değil gerçek! - Page 3

Listemizdeki en iyi diğer otomobil ise Renault Toros. Aslında temiz bir Toros 100 bin TL civarına satılıyor. Fakat az masrafı olan bir Toros için 25 bin TL seviyelerinde ücret ödemeniz yeterli.

Türkiye’de 5 asgari ücretle alabileceğiniz otomobiller! Şaka değil gerçek! - Page 4

Eğer daha alışılmadık bir otomobil arıyorsanız o zaman tercihiniz Tuanus olabilir. Ford imzası taşıyan bu otomobil güçlü motoruyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.