Türkiye'de kapış kapış giden otomobil! - Page 1

Sadece Borusan Oto'nun İstanbul Ataşehir'deki showroomunda satışı yapılan elektrikli BMW'lere büyük ilgi olduğunu belirten Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, "i" markasıyla şubat ayı sonu itibariyle 76 adetlik satışa ulaştıklarını, bu yıl ise toplamda 150 adedin üzerine çıkmayı hedeflediklerini kaydetti.

Türkiye'de kapış kapış giden otomobil! - Page 2

Geçen yılın son aylarında BMW i3 ve i8'den toplamda 45 adet sattıklarını anlatan Sakarya, "187 bin euro başlangıç fiyatına sahip BMW i8'den, sadece şubatta 18 adet sattık. Hem elektrikli hem de benzinli turbo motora sahip spor modelimize çok yoğun ilgi var" diye konuştu.

Türkiye'de kapış kapış giden otomobil! - Page 3

İKİ MOTOR, 362 BEYGİR!
BMW'nin, tamamen farklı bir tesiste ürettiği i8, marka tarafından "süper spor otomobillerin geleceği" diye niteleniyor. Aynı zamanda dünyanın "lazer aydınlatma teknolojisi"ne sahip ilk seri üretim otomobil olan BMW i8, Türkiye'de 187 bin euro'dan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Türkiye'de kapış kapış giden otomobil! - Page 4

Araçta 1.5 lt hacimli ve üç silindirli 231 beygirlik turbo benzinli motorun yanı sıra 131 beygirlik elektrikli motor da var. Toplamda 362 beygirlik güce ulaşan i8, 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyenin altında gerçekleştiriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.