Otomobil

Türkiye'de otomobil fiyatlarına bir zam daha! Çok şaşırdık hiç beklemiyorduk

Yaz aylarına girmemizle birlikte otomobil fiyatları tekrardan artmaya başladı. İşte otomobil fiyatlarına gelen yeni zam oranları ile ilgili bilgiler.

Türkiye'de otomobil fiyatlarına bir zam daha! Çok şaşırdık hiç beklemiyorduk

Bilindiği üzere ülkemizde değişmeyen bir işleyiş var. O da yaz aylarında otomobil fiyatlarının arttığı gerçeği. Tabi ki son 2 yıldır yaz - kış demeden otomobil fiyatları sürekli artıyor. O da ayrı bir konu.

2021 ile birlikte otomobil fiyatları ufak ufak normalleşmeye başlamıştı. Hatta 2020'nin sonlarına nazaran fiyatların düştüğü bile söylenebilirdi. Fakat son günlerde otomobil fiyatlarında tekrardan bir kıpırdanma başladı. Peki ama neden? Ne oldu da birden bire otomobil fiyatları tekrardan artmaya başladı.

Aslında cevap basit. Yaz geldi. Zaten Türkiye'de yaz geldiğinde hem sıfır, hem de ikinci el otomobillerin fiyatları artar. Dolayısıyla yine böyle bir zaman dilimine denk geldik.

Türkiye'de otomobil fiyatlarına bir zam daha! Çok şaşırdık hiç beklemiyorduk

Haziran ayına girmemizle birlikte pek çok otomobil üreticisi liste fiyatlarını tekrardan güncellemek için işe koyuldular. Şu anda bazıları yeni Haziran fiyatlarını açıklamışken, bazıları ise hala listeleri güncellemeye devam ediyor.

Açıklanan fiyatlarda ise yüzde 3 ile yüzde 10 arasında fiyat artışları söz konusu. Elbette bu seçtiğiniz marka, model ve opsiyonlara göre de değişiklik gösteriyor.

Şu anda ülkemizde en ucuz sıfır otomobil için 150.000 TL gibi bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. Çok değil geçtiğimiz yılın bu zamanlarında en ucuz sıfır otomobil 100.000 TL'nin altındaydı. Bakalım önümüzdeki yıl bu zamanlarda nasıl bir tablo ile karşı karşıya kalacağız.

Yorumlar
kenan
otomobil
Cevapla
Ali
Sjsjsjjs ln ne güldüm zam beklemiyorduk başlığa bak zam bu ülkenin vazgeçilmezi asıl olmassa şaşırın
Cevapla
vedat
uluslararası tespit kurumuna kapak atmalık bir tespit. bravo ali seni gönülden kutluyorum. (not:lütfen bu yazdığımı görürsen teşekkür etme)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.