Türkiye'de üretilecek Toyota C-HR vitrine çıktı - Page 1

1.2T versiyonu, 6 ileri manuel vitesli önden çekiş veya CVT otomatik şanzımanlı dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı şanzıman ve çekiş tipiyle üretilecek. 1.8 Hybrid versiyonu da eCVT şanzıman ve önden çekiş imkanı sunacak. 2.0 litrelik motor ise CVT şanzıman ve önden çekişle üretilecek.

Türkiye'de üretilecek Toyota C-HR vitrine çıktı - Page 2

Açıklamada görüşlerine yer verilen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, Sakarya'daki üretim tesislerinde üçüncü bir modeli üretecek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Kato, şunları kaydetti:

Türkiye'de üretilecek Toyota C-HR vitrine çıktı - Page 3

"Toyota Yeni Global Platformunda (TNGA) hibrit motorlu bir crossover üretme kararı, fabrikamızın ulaştığı yüksek verimliliğin ve yüksek kalite seviyesinin bir kanıtı olarak öne çıkıyor. Bu karar aynı zamanda, Toyota'nın tüm çalışanlarımıza olan güveninin ve üstün kaliteli araçlar üretmek için gösterdiğimiz çabaların bir karşılığıdır.

Türkiye'de üretilecek Toyota C-HR vitrine çıktı - Page 4

Tüm çalışanlarımızla birlikte tutkuyla çalışmaya devam edeceğiz. Yeni CH-R, çalışanlarımızın, Türkiye'deki ve Avrupa'daki yan sanayimizin ve aslında Türkiye'nin gurur kaynağı olacak. Bu gurur, bizi gelecek başarılar konusunda daha da cesaretlendirecek. Tüm enerjimizle çalışarak Sakarya'ya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.